Home / Telefonia mobilna / LG V10 – naprawdę dobry smartfon klasy premium

LG V10 – naprawdę dobry smartfon klasy premium

LG V10

LG V10, to nowy smartfon tej firmy, który co prawda kontynuuje dobrą tradycją serii G4 i Pro, lecz obejmuje własną drogę, mając nadzieję, że to przyniesie mu sukces a LG pieniądze, których potrzebuje.

W 5,7 calowym V10 oferującym rozdzielczość 2K, który notabene jest dopełniony drugim wyświetlaczem o rozdzielczości 1040 x 60 pikseli nad sobą, siedzą wcale nie mniej imponujące podzespoły takie jak sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci (rozszerzanej przez microSD do oszałamiających 2TB) oraz aż trzy kamery.

Dwie z nich przeznaczone są do tzw. selfies i umieszczone oczywiście z przodu. Pierwsza z nich z kątem widzenia 80 stopni dla nas samych, oraz druga 120 stopniowa dla większego tłumu, który chcielibyśmy ze sobą uwiecznić. Trzecia główna kamera umieszczona z tyłu to 16MP sensor oczywiście z laserową kontrolą ostrości. Ciekawą funkcją jaką zaimplementowano w LG V10 jest możliwość nagrywania z tych trzech kamer jednocześnie.

Co więcej możemy za pomocą głównej kamery nagrywać obraz w rozdzielczości 4K, a ilość opcji konfiguracyjnych kamery takich jak ISO, prędkość przesłony, balans bieli etc. może przysporzyć bólu głowy. Jeśli zaś chodzi o audio przy nagrywaniu to także i tu jest pole do popisu, bowiem producent umożliwił ustalenie z którego z trzech mikrofonów ma być najbardziej nagrywany dźwięk. Coś co maniacy ustawień manualnych z pewnością docenią.

Poza rozszerzalną pamięcią, LG V10 pozostaje wierny poprzednikom i oferuje również wymienną 3000 mAh baterię, co jest niespotykane w urządzeniach mobilnych w dzisiejszych czasach.

lg-v10-drugi-ekran

Wracając na chwilę do drugiego wyświetlacza umieszczonego na górze ekranu, należy wspomnieć iż choć nie używa on technologii e-ink, to nadal ma na celu oszczędzanie energii, dzięki czemu nie musimy włączać głównego wyświetlacza aby np. sprawdzić godzinę czy powiadomienia, a dodatkowo LG pozwoliło na dodanie na nim skrótów aplikacji najczęściej przez nas używanych, dzięki czemu będziemy mogli m.in. sterować odtwarzaczem muzyki, bez włączania smartfonu.

lg v10 01

Smartfon posiada również bardzo atrakcyjny wygląd, z wyróżniającym się tyłem na którym pojawiła się tekstura poprawiająca trzymanie V10 w dłoni. Rozwiązania konstrukcyjne oczywiście odbiły się tym, że smartfon nie jest wodo czy kurzo odporny. No ale coś za coś. Mamy za to najnowsze szkło Gorilla 4, co powinno uspokoić nas jeśli chodzi o zadrapania.

Nowy smartfon pojawi się początkowo z systemem Android Lollipop, aby w późniejszym czasie uzyskać Marshmallow, czyli wersję 6.0.

LG V10 ma pojawić się w Euopie jeszcze w tym roku, jednak bez konkretnych deklaracji pod względem daty czy ceny. Mając na uwadze klasę premium można się spodziewać odpowiedniej ceny, która naszym zdaniem będzie oscylowała w granicach tej z Galaxy S6.