Home / Aktualności / LG UltraGear Nano – 27 i 38 calowy monitor IPS z odświeżaniem 144Hz i czasem reakcji 1ms

LG UltraGear Nano – 27 i 38 calowy monitor IPS z odświeżaniem 144Hz i czasem reakcji 1ms

Na tegorocznych targach E3 LG Electronics (LG) przedstawiło coś co z pewnością odmieni życie prawdziwych graczy. Mowa tu o nowym monitorze do gier UltraGear Nano wyposażonym w panel IPS i wspierający technologię NVIDIA G-SYNC. Jest on też pierwszym na świecie modelem z 1 milisekundowy (ms) czasem reakcji, który dostępny jest w tego typu panelu (IPS).

UltraGear to spełnienie marzeń wielu graczy – fenomenalne odwzorowanie kolorów, ultraszybki czas reakcji i częstotliwość odświeżania 144 Hz, z możliwością podkręcania do 175 Hz. Dzięki temu, monitor LG pozwala graczom doznać w pełni tego co mieli na myśli twórcy gier.

Oba monitory UltraGear Nano IPS są dostępne w rozmiarach ekranu 38- (model 38GL950G) i 27-calowych (model 27GL850) i charakteryzują się szybką częstotliwością odświeżania 144 Hz, wysoką rozdzielczością ekranu (38GL950G: 3840 x 1600, 27GL850: 2560 x 1440) i szeroką gamą kolorów (DCI-P3 98 procent) dla niesamowicie żywych, pozbawionych migotania szczegółowych zdjęć. Większy monitor oferuje lepsze wrażenia dzięki proporcjom 21: 9, zakrzywionemu ekranowi, praktycznie pozbawionej obramowania konstrukcji i ulepszonemu systemowi Sphere Lighting 2.0, lampom RGB z tyłu monitora, które zwiększają atmosferę podczas grania, zmieniając kolory świateł pasujące do akcji na ekranie.

27-calowy UltraGear jest kompatybilny z NVIDIA G-SYNC i obsługuje HDR10, podczas gdy większy 38-calowy model obsługuje zarówno procesor NVIDIA G-SYNC, VESA DisplayHDR 400, jak i jest certyfikowany przez Nvidię, przez jest w stanie zapewnić wspaniałe wrażenia z gry w połączeniu z kartami graficznymi tego producenta. Oba monitory zapewniają płynny ruch, a także specyficzne dla gracza ustawienia, takie jak tryb Dynamic Action Sync, czarny stabilizator i celownik, co zapewnia najwyższą dokładność, szczególnie w grach FPS.

Monitory gier LG UltraGear Nano IPS zostaną wprowadzone do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a zamówienia wstępne na model 27GL850 rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych 1 lipca, z Europą dołączającą w trzecim kwartale tego roku.Cen niestety nie podano do wiadomości.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.