Home / Telefonia mobilna / LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P czyli dwa nowe smartfony Google

LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P czyli dwa nowe smartfony Google

Nexus-logo

Google zaprezentowało swoje dwa nowe smartfony Nexus 5X oraz Nexus 6P, z których pierwszy wyprodukowany został przez LG, zaś drugi jest dziełem Huawei.

Jak sami wiecie, ani Google, ani tworzące te urządzenia firmy nie trzymały dobrze “języka za zębami”, czego rezultatem były liczne wycieki informacji, nie pozostawiające wiele naszej wyobraźni.

Niemniej jednak postanowiliśmy przedstawić wam w pigułce co oba Nexusy sobą reprezentują, gdyż mimo wszystko są to porządne smartfony, a co więcej stosunkowo dobrze wycenionwe względem specyfikacji.

 

LG Nexus 5X

Nexus 5XNexus 5X, to mniejszy z duetu nowych urządzeń rodziny Nexus posiadający 5,2-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1080p skrywający się za szkłem Gorilla Glass 3.

Sercem bijącym w nim jest nie inny jak sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i w zależności od modelu 16 lub 32 GB, co należy podkreślić jest nierozszerzalne.

Nowy Nexus 5X wyposażony został również w dwie kamery, z których przednia 5MP oferuje mniejsze piksele o rozmiarze 1,4 mikrona, zaś 12,3 MP z tyłu to sensor z przesłoną f/2.0 i nieco większymi bo 1,55 mikronowymi pikselami.

Wśród pozostałej specyfikacji należy wspomnieć o dosyć pojemnej 2700 mAh baterii, przednim głośniku oraz aż trzema mikrofonami umieszczonymi z przodu, na górze i dole urządzenia dla lepszej jakości rozmów. LG postarało się także o czytnik linii papilarnych, co ma być podłożem do Google Pay, co widać w coraz większej ilości urządzeń z Androidem.

Smartfon ten jest już dostępny w sprzedaży i jego cena zaczyna się on niespełna 380 dolarów za wersję 16 GB. Urządzenie dostępne jest w kolorach białym, czarnym i zielonym (turkusowym).

Nexus-5X

 

 

Huawei Nexus 6P

Nexus 5X

Większy i bardziej “wypasiony” Nexus 6Pod Huawei, choć nie powala wyglądem (szczególnie z tyłu), to dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi Snapdragon 810 v2.1 taktowanemu zegarem 2 GHz, 5,7 calowemu ekranowi 2K (QHD) ukryty za szkłem Gorilla Glass 4, 3 GB pamięci RAM czy masywnej 3450 mAh baterii, sprawia, że ten kosztujący niecałe 500 dolarów (za 32 GB wariant) smartfon, jest oczywistym zwycięzcą, przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia z Androidem.

Pomimo że Nexus 6P współdzieli z mniejszym bratem 5X 12,3MP kamerę, to ta umieszczona z przodu urosła do 8 MP, a jej przesłona wynosi f/2.4 przy wielkości pikseli 1,4 mikrona. kamera główna jest w stanie nagrywać obraz o rozdzielczośc 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Wśród innych ciekawych rzeczy, które można powiedzieć o tym urządzeniu jest topowa pojemność 128 GB (poza wspomnianą 32 i 64 GB), USB 3.1 typu C, czytnik linii papilarnych oraz typowy Bluetooth 4.0 czy Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac 2×2 MIMO (dual band 2,4oraz 5GHz).

W przeciwieństwie do 5X, Huawei umieścił w swoim większym Nexusie dwa głośniki oraz trzy mikrofony (taka sama konfiguracja jaw w produkcie LG).

Nexus 6P kolory

Tak więc tyl by chyba było o smartfonach Nexus 5X oraz 6P, które jakkolwiek nie zmienione, to nadal utrzymują się w typowej tonacji Google i grać będą w rytm systemu Android Marshmallow. Jak wspominaliśmy oba urządzenia są już dostępne w sklepie Play Store.