Home / Telefonia mobilna / LG G4 – potężny wyciek informacji i zdjęć smartfonu

LG G4 – potężny wyciek informacji i zdjęć smartfonu

LG G4
Po opadnięciu nieco emocji związanej z produktami HTC oraz Samsung, firma LG zapowiedziała prezentację swojego flagowego smartfona LG G4 na 28 kwietnia.

W nieco zmodyfikowanej formie, z skórzanym tyłem i przesłoną f/1.8 16MP aparatu w dużej mierze kontynuuje tradycje z G3 w postaci tylnego rozmieszczenia przycisków czy laserowego pomiaru odległości i ustawiania ostrości. Kamera z przodu w postaci 2.1 MP sensora może nie zachwyca, ale nadal pozwala na dosyć porządne zdjęcia typu selfie.

Ciekawą zmianą jest wspomniana 16MP kamera z przesłoną f/1.8, która oferować ma wiele opcji manualnych ustawień, w tym zapisu zdjęć w formie RAW.

Co więcej LG zaoferowało tu także możliwość dłuższego otwarcia migawki aparatu, dzięki czemu jeszcze lepiej powinny wychodzić zdjęcia nocne czy nowe spektrum kolorów, które jak się dowiadujemy skanuje bardziej precyzyjnie oświetlenie zewnętrzne aby zapewnić bardziej realistyczne zdjęcia już za pierwszym razem.

LG G4 01Jak się dowiedzieliśmy nowy LG G4 będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android Lollipop (najprawdopodobniej w wersji 5.1) i posiadał nakładkę LG UX 4.0 oferującej nowe magiczne triki do jeszcze łatwiejszej obsługi tego smartfonu.

Smartfon posiada dosyć cienki bo wynoszący zaledwie 8,9 mm profil, w którym zmieszczono 3000 mAh baterię czy pozostawiono gniazdo rozszerzeń kart micro SD (w przeciwieństwie do konkurencyjnego Galaxy S6). Przy okazji Galaxy S6 należy wspomnieć iż LG G4 będzie posiadało nieco większy bo 5,5 calowy ekran, lecz tą samą rozdzielczość 2K.

 LG G4 21

LG G4 17

LG G4 20

Oczekując już z większym spokojem na LG G4, możecie sprawdzić kilka szczegółów tego smartfonu z poniższych zdjęć. Zapewne już za kilka tygodni dowiemy się o planowanej dacie premiery oraz cenie tego smartfonu. Zapowiada się ciekawie, czyż nie?

 

Źródło: 9to5Google