Home / Aktualności / LG G3 – nowy smartfon zaprezentowany oficjalnie

LG G3 – nowy smartfon zaprezentowany oficjalnie

lg g3 opcje kolorystyczne
LG G3 został wreszcie oficjalnie zaprezentowany przez LG rozwiewając tym samym domysły, których szczerze nie pozostało zbyt wiele po licznych wyciekachinformacji.

LG G3 – prosto ale stylowo i funkcjonalnie

Prezentując swój flagowy smartfon LG ujeło go w bardzo mądry sposób twierdząc iż prostota jest nową mądrością. Musimy przysnać iż smartfon ten prezentuje się bardzo okazale chociażby dzięki bardzo przemyślanym kształtom, grubością smartfonu (lub raczej jej brakowi) oraz ostremu 5,5 calowemu ekranowi QHD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oferującemu 538ppi.

Tak, nasze przypuszczenia odnośnie ekranowi 2K potwierdziły się i tym samym LG jest jednym z pierwszych globalnie producentów stosujących taką właśnie rozdzielczość. Takie posunięcie wydawało się nie tylko sensowne ze względu na obecną technologię, lecz przede wszystkim konieczne w celu uzyskania przewagi, także tej marketingowej.

Poza wielkością ekranu, firma LG podkreślała że ani ona ani rozdzielczość ekranu nie wpłynie zbytnio na pracę urządzenia na 3000mAh baterii dzięki zastosowanej optymalizacji oprogramowania.

LG G3

Obraz na wyświetlaczu LG G3 jest nad wymiar wyrazisty a kolory żywe. Choć mieliśmy tylko chwilę aby zaznajomić się z tym smartfonem, to pierwsze wrażenie było nad zwyczaj pozytywne. Z pewnością możemy ten produkt LG polecić wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą zmieniać swój telefon.

Pomimo 5,5 calowego rozmiaru samego wyświetlacza smartfon wydaje się kryć swoją wielkość. Dzieje się to za sprawą bardzo cienkiej ramki otaczającej wspomniany ekran. Inżynierowie LG popisali się po raz kolejny gdyż wygląd ich produktu olśniewa prostotą oraz funkcjonalnością w użytkowaniu.

To co rzuciło nam się od razu w oczy i z czego byliśmy zaskoczeni to użycie plastików. Do końca nie wierzyliśmy informacjom, jako że stylizowany na aluminium materiał z jakiego wykonana będzie obudowa G3 nie jest aluminium. Tak przynajmniej wyglądała, lecz cóż prawda jest nieco inna.

LG G3 kamera tył

Tak jak przypuszczano, LG w modelu G3 podąży za swoim poprzednikiem nie umieszczając z boku żadnych przycisków. Jak możemy zauważyć na powyższym zdjęciu urządzenie kontroluje się za pomocą tylnych przycisków w tym regulację głośności.

Pod maską LG G3 siedzi oczywiście jeden z najnowszych wytworów Qualcomma a mianowicie cztero rdzeniowy Snapdragon 801 taktowany zegarem 2.5 GHz. Nie mogąc do końca się zdecydować, Koreańczycy będą oferować swój flagowy produkt z 2 lub 3 GB RAM jak również z 16 lub 32 GB pamięci masowej (plus rozszerzenie za pomoca kart micro SD). Takie rozwiązanie jest bardzo sensowne naszym zdaniem, gdyż zaoferuje dopasowanie budżetu kupującego do odpowiedniego wyposażenia smartfonu. Przynajmniej pod pewnym względem.

Pomimo działania G3 pod kontrolą Androida w wersji 4.4 (KitKat), użycie interfejsu LG jest nadal zauważalne i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest on bardziej złożony niż typowy Android od Google (stock Android), lecz nie powinno to zbytnio powodować wolniejszego działania urządzenia. Patrząc na interfejs LG da się niestety (lub stety) zauważyć pewne analogie do TouchWizz Samsunga. Ale może to tylko nasze skojarzenie i nie chcemy nic osądzać przed dłuższym korzystaniem z urządzenia.

LG G3 smartfon

Z przodu urządzenia jest standardowa, lecz nadal wystarczająca 2,1 MP kamera dla pragnących robić zdjęcia samym sobie (lub dodatkowo ze znajomymi). Z tyłu urządzenia znajduje się 13 MP kamera wsparta optyczną stabilizacją obrazu oraz laserowym ustawianiem ostrości.

Fukcja ta według LG znajduje się tylko w lustrzankach z najwyższej półki, co poniekąd miało namawiać do kupna LG G3. Co nie co, smartfon ten obiecuje jeden z najszybszych automatycznych ustawień ostrości wynozącym według zapewnień 0.276 sekundy.  Ciekawi jesteśmy jak wytpadłoby ono z tym z Galaxy S5.

LG G3  kamera
Tak duży wyświetlacz powoduje prawdziwą przyjemność robienia i późniejsze obrabianie zdjęć. Podczas prezentacji nie jest możliwe porównanie jakości robionych zdjęć z innymi smartfonami ale na pierwszy rzut oka LG G3 nie ustępuje pod tym względem konkurencji.

Z braku czasu nie mieliśmy możliwości skupić się na takich aspektach nowego urządzenia LG jak bezpieczeństwo, inteligentne powiadomienia czt nowa klawiatura ekranowa. Mamy nadzieję, że kolejna możliwość do tego pojawi się podczas sprzedaży G3 już w lipcu tego roku.