Home / Komputery mobilne i tablety / LG G Pad II 8.3 – nowy tablet z Androidem atakuje Koreę

LG G Pad II 8.3 – nowy tablet z Androidem atakuje Koreę

LG G Pad II 8-3

LG zapowiedziało właśnie swój najnowszy tablet LG G Pad II 8.3, który idąc za ciosem pojawia się właśnie w południowej Korei już jutro.

Co ciekawe w tym tablecie producent zastosował stylus, który nie jest częstym dodatkiem w tabletach tej wielkości, dając do myślenia czy nie firma nie próbuje przez to wyznaczyć trendu i zagrozić poniekąd phabletom, które są niewiele od niego mniejsze.

Pod względem specyfikacji, LG G Pad II 8.3 nie wypada również źle. W środku znalazł się bowiem ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Snapdragon 615, 2 GB pamięci RAM, 16 GB rozszerzalnej pamięci masowej oraz bateria o pojemności 4800 mAh.

Także nie można narzekać na 8 MP kamerę z tyłu i 2 MP z przodu, czy system Android 5.1.1 Lollipop, który zapewne doczeka się aktualizacji do wersji 6.0 Marshmallow.

Niestety na chwilę obecną nie wiemy czy LG G Pad II 8.3pojawi się w Europie i w Polsce a do tego kiedy. Tajemnicą pozostaje także jego cena, która będzie najprawdopodobniej konkurencyjna ze względu na dobrą, aczkolwiek nie wybijającą się specyfikację.