Home / Aktualności / LG 17G90Q UltraGear – gamingowy laptop z procesorem Intel 11. generacji i kartą RTX 3080 Max-Q

LG 17G90Q UltraGear – gamingowy laptop z procesorem Intel 11. generacji i kartą RTX 3080 Max-Q

Firma LG dla większości z nas jest kojarzona z telewizorami lub sprzętem audio, aczkolwiek zaprezentowała ona dziś swój pierwszy gamingowy laptop, rozszerzając linię produktów UltraGear premium. Nagrodzony nagrodą CES 2022 za innowacyjność wydajny laptop, który cechuje się prównież niezwykle eleganckim wyglądem ma według zapewnień producenta zapewnić wniezapomniane wrażenia z gier, którymi można się cieszyć w dowolnym miejscu.

Laptop LG wyposażony jest w procesor 11. generacji Intel Tiger Lake H, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q, dwukanałową pamięć i ultraszybką konfigurację z dwoma dyskami SSD. Oprócz 17-calowego panelu IPS z czasem reakcji 1 milisekundy i częstotliwością odświeżania 300 Hz, laptop LG UltraGear zapewnia posiada ponadto system chłodzenia z komorą parową, której zadaniem jest utrzymywanie laptopa w niskiej temperaturze, nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Dzieląc swoje DNA z laptopami LG, 17G90Q ma opływową, wysoce przenośną konstrukcję wykonaną z kombinacji aluminium i plastiku. Nowy, smukły laptop ma duży ekran i 93 Wh baterię, zachowując grubość poniżej 0,84 cala i wagę poniżej 2.7 kg. 

17G90Q dodatkowo optymalizuje wrażenia z gry dzięki oprogramowaniu do gier LG, LG UltraGear Studio, które umożliwia użytkownikom dostosowywanie opcji związanych z grami i śledzenie różnych danych dotyczących wydajności – w tym zegara procesora, TDP i zegara GPU oraz współczynnika współdzielenia pamięci – w czasie rzeczywistym . Aby uzyskać całkowicie wyjątkową konfigurację, użytkownicy mogą wybrać i zastosować inny kolor do każdego klawisza atrakcyjnej klawiatury RGB laptopa.

Oprócz zaawansowanej personalizacji, szybkości i doskonałej jakości obrazu laptop do gier LG UltraGear zapewnia realistyczny, trójwymiarowy dźwięk dzięki wbudowanemu dwudrożnemu systemowi głośników. Dzięki obsłudze DTS:X Ultra głośniki dokładnie oddają kierunek i lokalizację dźwięków w środowisku gry, pomagając graczom łatwiej znaleźć kolegów z drużyny i wyśledzić wrogów. Co więcej, 17G90Q jest wyposażony w technologię Intel Killer Wireless, która pomaga zagwarantować szybkie i stabilne połączenie sieciowe, zapewniając wolne od opóźnień i frustracji wrażenia z gier online.

„Laptop do gier LG UltraGear ma wszystko, co jest potrzebne do obsługi najnowszych gier o wysokich parametrach, zapewniając płynną i responsywną rozgrywkę, której oczekują wszyscy gracze” — powiedział Seo Young-jae, starszy wiceprezes i szef działu IT w LG Electronics Business Firma rozwiązań. „Nasz pierwszy w historii laptop do gier, 17G90Q, wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów wysokiej jakości sprzętem, dużym ekranem wysokiej jakości i elegancką, lekką konstrukcją, która maksymalizuje wygodę i przenośność”.

Pierwszy laptop do gier LG będzie początkowo dostępny w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej w pierwszym kwartale 2022 r., a następnie na innych rynkach.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.