Home / Motoryzacja / Bmw / Letrons – transformer wykorzystujący prawdziwe BMW jako dawcę

Letrons – transformer wykorzystujący prawdziwe BMW jako dawcę

letrons-transformer-bmw

Transformery chyba oglądał każdy z nas, czy to jako kreskówkę czy film. Firma Letrons postanowiła pójść o krok dalej i zamiast zajmować się animacją komputerową, stworzyła w skali 1 do 1 wersję transformera wykorzystując prawdziwy samochód BMW.

Jak się dowiadujemy Turecka firma Letvision po sukcesie w produkcji prototypu planuje go niebawem sprzedawać wszystkim, którzy będą w stanie wyjąć wystarczająco (na razie nie podano ile) pieniędzy.

Na poniższym filmiku można zobaczyć transformera BMW w akcji, czyli jak przekształca się on z auta. Pomimo, że w hollywoodzkiej produkcji główny bohater mógł jeździć transformerem w formie auta, to Letrons może być jedynie w tej formie sterowany pilotem. Sam proces transformacji jest też dosyć powolny, być może twórcy popracują nad jego przyśpieszeniem przed wypuszczeniem “cywilnej” wersji na rynek.

Transformer Letrons jest w stanie ruszać ramionami, rękami, palcami oraz głową i szyją. Ponad to może on też generować mgłę efekty świetlne i dźwiękowe. Nieźle no nie? 

W zależności od ceny, której jak wspominaliśmy nie podano, czy jeśli była by ona znośna, to skusilibyście się na taki gadżet?

 

Źródło: Letrons

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.