Home / Aktualności / Lenovo Yoga. Zwyciężca w kategorii czasu pracy na baterii.

Lenovo Yoga. Zwyciężca w kategorii czasu pracy na baterii.

Tablety Lenovo YogaRozdzielczość ekranu nie dla wszystkich ma duże znaczenie. Jeśli bowiem urządzenie mobilne takie jak tablet ma służyć do pracy czy zabawy przez długi okres czasu, to czas pracy na baterii ma znacznie większe znaczenie.

I tu właśnie tablety z rodziny Lenovo Yoga zyskują przewagę nad konkurencją. Posiadające wyświetlacze IPS o rozdzielczości 1,280 x 800 pikseli w dużej mierze przyczyniają się do wydłużenia czasu pracy na tablecie choć to nie jedyna sztuczka Lenovo.


Wiadomo, że im wyższa rozdzielczość tym większe zapotrzebowanie na energię. Z wystarczającą na chwilę obecną rozdzielczością HD tablety Lenovo Yoga 8 oraz Yoga 10 są w stanie uzyskiwać najdłuższe czasy działania na jednym ładowaniu baterii.

Odstępstwem od reguły jeśli chodzi o rozdzielczość jest tablet Google Nexus 7 (produkcji Asusa), posiadający rozdzielczość Full HD (1080p) a przy tym jedną z długi czas pracy na baterii.

Kolejną rzeczą, wydłużającą czas pracy na baterii jest kształt podstawy tabletu, a dokładniej jego nóżki która powoduje że tablet ładnie stoi, przyczyniając się np. do lepszego oglądania filmów. Sama bateria korzysta z technologii Litowo-jonowej, która w przeciwieństwie do litowo-polimerowych konstrukcji oferuje lepsze osiągi co widać na przykładzie Yogi.

Tablet z rodziny Yoga może działać w trzech trybach: trzymanym, nachylonym lub nieco podwyższonym za pomocą wspomnianej nóżki ukrytej w cylindrycznej podstawie.

Zarówno mniejsza rozdzielczość ekranu jak i pojemna bateria ukryta w podstawie tabletu pozwala na osiągnięcie 18,5 godziny dla modelu Lenovo Yoga 8 oraz 15 godzin dla Lenovo Yoga 10. Są to czasy bardzo dobre, czasy mogące być wzorem do naśladowania przez innych producentów.

W tabletach Yoga 8 jak i Yoga 10 sercem jest czterordzeniowy Cortex A7 taktowany z prędkością 1.2 GHz. Układem graficznym w jakie Lenovo wyposażył te tablety jest PowerVR SGX544. Pamięć Yogi to 1 GB RAM oraz 16 lub 32 GB na pliki (plus ewentualne rozszerzenie za pomocą kart micro SD). Pod względem połączeń też nie można tu narzekać, USB OTG dla połączeń z klawiaturą, myszką czy pamięciami pendrive jak również ewentualna odmiana z układem 3G dla połączeń z internetem.