Home / Aktualności / Lenovo Yoga Slim 14 z procesorem Ryzen 9 4900 pokazany przypadkiem

Lenovo Yoga Slim 14 z procesorem Ryzen 9 4900 pokazany przypadkiem

Film opublikowany przez Notebook Italia najprawdopodobniej namieszał nieco w marketingu Lenovo i AMD, z uwagi na nieplanowane ukazanie najnowszego laptopa Lenovo Slim Slim 14, który ukazał także specyfikację a wśród niej procesor AMD Ryzen 9 4900U. Praktycznie zaraz po “wycieku” film usunięto, niemniej jednak udało się co nieco uchwycić z tej nieplanowanej produkcji. Oczywiście potrzeba takiej jednostki SKU jest co najmniej dyskusyjna z uwagi na to, że jest mało prawdopodobne, że AMD przyniesie więcej niż 8 rdzeni i 16 logicznych wątków do mobilnego krajobrazu. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę konkretny model Lenovo Yoga nie jest tak bardzo związany z najwyższą wydajnością. 

Mając to na uwadze, wspomniany CPU może to być po prostu wyżej taktowanym 8-rdzeniowym modelem (Ryzen 7 4800U ma podstawową częstotliwość taktowania 1,8 GHz / do 4,2 GHz, więc jest miejsce na ulepszenia). Yoga Slim 14, w przypadku którego  wymieniono Ryzena 9 4900U, waży tylko 1,1 kg i ma podaną 11-godzinną żywotność baterii oraz w opcji ekran 4K (w porównaniu z 14 godzinami w wersji FHD).

Na potwierdzenie wszystkich informacji związanych z Yoga 14 będziemy musieli nieco poczekać i zobaczymy czy Ryzen 9 4900U istnieje czy była to po prostu literówka w specyfikacji. Niemniej jednak fakt, że oryginalny film został edytowany z ukrytą listą specyfikacji, zdecydowanie oznacza, że ​​coś się komuś wymsknęło.

Źródła: strona Lenovo.de Yoga Slim 14 page, film z portalu Notebook Italia

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.