Home / Aktualności / Lenovo Yoga 2 z ekranem 3200 x 1800 pikseli

Lenovo Yoga 2 z ekranem 3200 x 1800 pikseli

Lenovo IdeaPad Yoga 2Klienci Lenovo a w szczególności modelu Yoga, który w poprzednim wydaniu narzekali na mało atrakcyjny ekran o przekątnej 13 cali i rozdzielczości 1600 x 900 pikseli tym razem nie zostaną zawiedzeni.

Yoga 2 wydaje się bardzo udanym produktem, produktem który bazował na doświadczeniu zdobytym w poprzednim modelu i być może opiniach użytkowników.

Tak czy inaczej w tym przypadku mamy również ekran 13″ lecz z podwojoną rozdzielczością 3200 x 1800 pikseli. Na tym już można popracować, obejrzeć film czy zająć się obróbką zdjęć.

Pod względem procesora także i tu mamy zmianę. Lenovo umieścił bowiem w Yodze 2 procesory Intela czwartej generacji począwszy od core i3 aż do core i7. Zmiana ta umożliwiła osiągniecie bardzo dobrego czasu na baterii dochodzącego do ponad 9 godzin. Z innych dodatków wartych wspomnienia należy nadmienić Wireless Display Intela czy podświetlaną klawiaturę. Yoga 2 waży 1.39kg i jest gruba na 15.5mm.

Inne zmiany jakie dotkneły Lenovo Yoga 2 w stosunku do poprzednika to umieszczenie przycisku włączania / wyłączania z boku urządzenia. Dodano także gumowe wsparcie na rogach poprawiające stabilność urządzenia w „trybie namiotowym” (tzw. tent mode). W trybie tym również zaszły małe zmiany dotyczące załączonego oprogramowania. Znalazły się tam propozycje zalecanych aplikacji. I tak na przykład producent proponuje użycie Skypa gdy ekran jest skierowany do użytkownika a klawiatura do dołu.

Phone Companion to kolejna ciekawa aplikacja zawarta w tym laptopie. Za jej pomocą z łatwością prześlemy do naszego smartfona zakładki stron internetowych czy dokumenty w postaci wiadomości tekstowej. Ciekawa funkcja, nieprawdaż? No ale jeśli już mowa o oprogramowaniu to nie można pominąć oprogramowania do edycji zdjęć, edycji filmów z obsługą wielu filtrów czy Lenovo Chef proponującej nam ciekawe przepisy kulinarne.

Wyjątkowe rzeczy mają wyjątkowe ceny i tak też jest w tym przypadku. Lenovo Yoga 2 ma kosztować $1100 gdy pojawi się w październiku.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.