Home / Aktualności / Lenovo Vibe Z. Informacje i specyfikacja

Lenovo Vibe Z. Informacje i specyfikacja

Lenovo Vibe ZLenovo jest na pewno marką bardziej kojarzoną z laptopami niż smartfonami czy tabletami. Lecz ze smartfonem Lenovo Vibe Z Chińczycy chcą po raz kolejny podbić rynek smartfonów. Czy im się to uda? Czas pokaże.

Po przejęciu firmy IBM przez Lenovo, firma ta skupiła się na rozszerzaniu linii laptopów a następnie przesunęła zainteresowanie na tablety i wreszcie smartfony. Na rodzimym rynku zadebiutował smartfon k900, który jak się teraz możemy przekonać był tylko wstępem do globalnej inwazji na ten segment rynku.

Na tegorocznych targach elektroniki IFA w Berlinie Lenovo zaprezentowało swój najnowszy smartfon Vibe X. Teraz jednak pojawiły się informacje odnośnie Lenovo Vibe Z na stronie internetowej producenta. Telefon poza dobrą specyfikacją posiada niesamowity wygląd, który mógłby zawstydzić Galaxy Note 3 czy nawet smartfony Apple z ich wyrafinowanym designem i filozofią podejścia do użytkownika.

Specyfikacja Lenovo Vibe Z

  • ekran 5.5″ Full HD 1920 x 1080 IPS (400 ppi)
  • Cztero-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2.2 GHz
  • układ graficzny Adreno 330 GPU
  • 2GB RAM
  • 13MP kamera z tyłu z podwójną lampą błyskową LED (Sony IMX135)
  • 5MP kamera z przodu z szerokim kątem widzenia
  • Niestandardowy ROM z systemem Android
  • Grubość 7.9mm
  • Czas pracy na baterii w stanie czuwania 278 godzin

 Aby stworzyć smartfon mogący konkurować z najlepszymi na rynku Lenovo pożyczyło kamerę od Sony znanej z najlepszych tego typu rozwiązań jeśli chodzi o urządzenia mobilne (smartfony). I tak w Lenovo Vibe Z znalazła się 13MP kamera z przesłoną f/1.8, podwójną lampą błyskową LED, możliwością robienia 10 zdjęć na pół sekundy czy redukcją szumów i wsparciem dla zdjęć i filmów w słabym oświetleniu.

Choć 5.5 calowy ekran o rozdzielczości 1080p nie jest może niczym na wyrost to jednak jest co najmniej wystarczający  do oglądania filmów, korzystania z internetu czy czytania.

System Android, który w przypadku Lenovo Vibe Z ma być uszyty na miarę wydaje się być bardzo intrygujący. W jaki sposób miałby on się przebić nad sprawdzone rozwiązania takie jak TouchWizz czy Sense lub też proste lecz idealne dla wielu Google. Czekamy z niecierpliwością na jakiekolwiek zdjęcia czy prezentacje wideo.

Na razie nie ma informacji o dostępności ani cenach w Europie. Smartfon ma ewentualnie niebawem pojawić się w Stanach Zjednoczonych lecz nie wiadomo jeszcze dokładnej daty.

Źródło: PocketNow