Home / Aktualności / Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon, tablet ThinkPad 8 i inne prezentacje Lenovo na CES 2014

Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon, tablet ThinkPad 8 i inne prezentacje Lenovo na CES 2014

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 01
Consumer Electronics Show 2014 w Las Vegas rozpoczęte. Wraz z nim informujemy o prezentacji ultra cienkiego laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon, będącym trzecim wcieleniem tego modelu.  ThinkPad X1 Carbon jest pierwszym tak lekkim laptopem z 14 calowym ekranem, którego waga wynosi 1,27 kilograma.

Lenovo zaprezentował również 8 calowy tablet premium a mianowicie ThinkPad 8 oferujący doznania z systemem Windows porównywalne do tych z komputera osobistego. Producent ten w gamie produktów, których premierę zaplanował na tegoroczny CES, umieścił stację dokującą dla laptopów z serii ThinkPad wykorzystującą do połączenia z urządzeniem mobilnym pojedynczy kabel.

Aby w większym stopniu dominować m.in. rynek urządzeń mobilnych Lenovo cały czas podnosi poprzeczkę zarówno jeśli chodzi o używane technologie jak i jakość wykonania. Prezentowane w Las Vegas rozwiązania technologiczne są tego najlepszym przykładem. Producent podkreśla ważność interakcji z użytkownikiem oraz samego użytkownika z jego urządzeniami.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

W Lenovo ThinkPad X1 Carbon możemy zatem liczyć na najlepszy możliwie ekran doskonale nadający się do rozwiązań profesjonalnych chociażby ze względu na rozdzielczość wynoszącą 2,560 x 1,440 pikseli. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój produkt zastosowano w nim technologię dotykową.

ThinkPad X1 imponuje także pod względem pozostałej specyfikacji, wśród której możemy znaleźć nawet procesory Intel Core i7, do 8 GB pamięci RAM czy 512GB dyski SSD. Doliczając do tego dwa porty USB 3.0 i USB 2.0, pełnowymiarowy port HDMI czy technologię Rapid Charge za pomocą możemy naładować baterię do 80  procent w niespełna 50 minut otrzymujemy obraz niezwykłego produktu od Lenovo. A należy także wspomnieć, że bateria Lenovo ThinkPad X1 Carbon jest w stanie wytrzymać do 9 godzin pracy.

W tym modelu jego producent zdecydował się na kilka zmian, które w jego mniemaniu mają zapewnić lepszą pracę. Są to między innymi zastąpienie klawisza Caps Lock poprzez klawisze Home i End, a także osunęło dedykowane klawisze dla TrackPoint  integrując je z samym TrackPadem.

Ceny laptopa Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon zostały na razie ustalone dla Stanów Zjednoczonych i zaczynać się mają od niespełna 1300 dolarów. Dostępność wstępnie ustalono na koniec stycznia.Tablet ThinkPad 8

lenovo thinkpad 8

Wykonany z pojedynczego kawałka aluminium Lenovo ThinkPad 8 jest również wyposażony w najlepsze dostępne technologie czyniąc go nie tylko lekkim lecz również wydajnym produktem. Jest on dedykowany tym, którzy nie chcą poświęcać braku klawiatury czy monitora oferując trzy tryby pracy.

Podłączając zewnętrzną klawiaturę dokującą i monitor uzyskamy doznania znane z naszych komputerów osobistych (Desktop mode). Odwracając jego opcjonalną obudowę uzyskamy tryb namiotowy, w który dobrze ogląda się np. filmy, słucha muzyki czy prezentuje swoje zdjęcia znajomym.

ThinkPad 8 wykorzystując etui Quickshot jest w stanie uruchomić aplikację 8 MP kamery gdy użytkownik  tylko uchyli jego rąbka. Po zrobieniu zdjęcia lub nakręceniu filmu będzie je można obejrzeć na 8.3 calowym ekranie o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. To jeszcze nie wszystko co będziemy mogli zrobić z naszymi mediami gdyż za pomocą technologii Miracast będzie je można obejrzeć na dużym ekranie lub osiągnąć to samo za pomocą kabla micro HDMI.

Pozostała specyfikacja Lenovo ThinkPad 8 też nie jest najgorsza. Czterordzeniowy procesor Intel Bay Trail, do 128 GB miejsca na pliki czy porty micro USB 3.0 i połączenie LTE2 również idealnie współgra z całością. Tablet ten działa oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Windows8 Pro, dzięki czemu idealnie zsynchronizujemy swoje pliki i unikniemy problemów związanych z nauką jego obsługi.

Lenovo wyceniło ThinkPada 8 na 399 – 429 dolarów w zależności od konfiguracji i tak jak z laptopem X1 Carbon, ma być on dostępny pod koniec stycznia.


Lenovo MIIX 2

lenovo mixx 2-10 11

Lenovo zaprezentował trzy modele hybryd MIIX 2 różniące się poza wielkościami ekranu wynoszącymi 8, 10 i 11 cali wyróżniają się także specyfikacją. Wsyztkie z prezentowanych poniżej hybrydy korzystają z systemu Windows 8.1.

Tak jak opisywany powyżej ThinkPad 8, tablety z serii MIIX 2 przekształcają się w funkcjonalnego laptopa po podłączeniu do specjalnej klawiatury dokującej tego samego producenta. Pozostałe dwie funkcje czyli tabletu czy namiotu (oglądanie zdjęć czy filmów) są identyczne jak w ww. tablecie.

I tak np. w 10 calowym Lenovo MIIX 2 ważącym niespełna 600g i o grubości  nieco powyżej 9mm znajdziemy nowy 64-bitowy procesor Intel Atom, 10 punktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, Wi-Fi (z opcją 3G), głośniki JBL surround, 128 GB pamięci dyskowej (plus gniazdo rozszerzeń microSD) a kończąc na 2MP kamerę przednią i 5MP z tyłu urządzenia z nagrywaniem 720p.

Bateria w 10 calowym MIIX2 ma starczyć na cały dzień, lecz testy pokażą czy tak jest w rzeczywistości bowiem nie wiemy jakiej pojemności bateria siedzi w tym tablecie. Cena jaką przyjdzie nam za niego zapłacić to co najmniej 499 dolarów a dostępność została ustalona na na początek marca.

11 calowy MIIX 2 z kolei wykorzystywać ma procesory Intel Core i5 czwartej generacji, dyski SSD o pojemności do 256GB   czy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Ceny zaczynać się mają od 699 dolarów a sprzedaż zacząć już w kwietniu.

Wszystkie trzy modele występują tylko w srebrnym (lub szarym jak kto woli) kolorze i posiadają złącze mini HDMI, czytnik kart SD, port micro USB, gniazdo rozszerzeń microSD a także port USB 2.0 dostępny w dokującej klawiaturze.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.