Home / Aktualności / Lenovo przedstawia dwa nowe monitory z serii G27

Lenovo przedstawia dwa nowe monitory z serii G27

Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty dwóch monitorów z serii G27, które dedykowane są graczom poszukującym paneli z wysoką częstotliwością odświeżania oraz wsparciem dla AMD FreeSync Premium.

Pierwszą z opisywanych w tym newsie wiadomości jest monitor Lenovo G27q-20, którego ekran LCD jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli przy odświeżaniu wynoszącym aż 165 Hz. Drugim zaprezentowanym monitorem jest zaś Lenovo G27-20, który posiada panel oferujący rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i maksymalne odświeżanie ekranu na poziomie 144 Hz.

Obie konstrukcje wg producenta mają oferować tę samą paletę barw co konstrukcje z 10-bitowe, pomimo skalibrowania ich do standardu 8 bit + FRC, zapewniając tym samym pokrycie 99-proc. barw z palety sRGB. Dodatkowo obie ww. nowości wspierają HDR (High Dynamic Range) oraz HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection).

Niestety pomimo złudnego wrażenia posiadania funkcji Pivot monitory te nie posiadają takiego udogodnienia. Również kwestia ilości portów video mogłaby lepiej wyglądać, zwłaszcza jak na najnowsze, dopiero co wprowadzane konstrukcje na rynek, bowiem monitory te posiadają po zaledwie jednym porcie HDMI i DisplayPort w standardach 1.4 oraz 1.2.

Lenovo G27q-20 kosztować ma 299 dol., zaś model G27-20 wyceniono na kwotę 239 dol., a ich rynkowa dostępność przypadać ma na styczeń przyszłego roku.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.