Home / Aktualności / Lenovo N20 i N20p – dwa nowe 11,6 calowe Chromebooki

Lenovo N20 i N20p – dwa nowe 11,6 calowe Chromebooki

Lenovo N20 i N20p to dwa nowe chromebooki zaprezentowane dziś przez koreańskiego producenta. Wyglądające niemalże identycznie 11,6 calowe notebooki wyróżnia kilka znaczących szczegółów.

Lenovo N20 i N20p -klasyk czy innowacja?

Lenovo N20 ChromebookPodczas gdy model N20 prezentuje klasyczne podejście do tematu czyli tradycyjnego notebooka z zamykaną obudową i typowym ekranem (bez dotykowym), tak N20p posiada składaną obudowę oraz ekran dotykowy jaki mieliśmy już okazję widzieć w modelu Yoga.

Jednak w przeciwieństwie do Yogi ekran składa się tylko do 300 stopni (a nie 360), oferując tym samym tryb namiotu. To jednak powinno wystarczyć do komfortowego oglądania filmów czy prezentacji zdjęć rodzinie i znajomym.

Pod maską Lenovo N20 i N20p jak już wspomnieliśmy wcześniej są bardzo podobne jak nie identyczne podzespoły.

Tak więc oba modele posiadają cztero rdzeniowe procesory Celeron, do 4 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci podręcznej na pliki. Czas pracy jaki deklaruje Lenovo to w obu przypadkach do 8 godzin na jednym ładowaniu.

Jeśli chodzi o ceny ww modeli to dla N20 została ona ustalona w granicach 250 – 279 dolarów, zaś N20p ze względu chociażby na dotykowy ekran jest nieco większa i wynosić ma 299 – 329 dolarów w zależności od ilości pamięci RAM w jaką będziemy chcieli wyposażyć nasze Chromebooki. Dostępność określono na koniec czerwca i początek lipca tego roku.

Osobiście mamy mieszane uczucia co do tego typu urządzeń ale musimy stwierdzić, że mogą one być idealne dla tych, którzy szukają oszczędności a zarazem bezpieczeństwa danych. A co wy sądzicie o Chromebookach, czy mieliście już okazję ich używać? Jeśli tak to jakie były wasze wrażenia. Czekamy na komentarze.