Home / Aktualności / Lego Mindstorms Robot Inventor 5-in-1 – naucz dziecko programować dobrze się przy tym bawiąc

Lego Mindstorms Robot Inventor 5-in-1 – naucz dziecko programować dobrze się przy tym bawiąc

Nie oszukujmy się, rozwój dziecka nie jest ani tani, ani łatwy. Niemniej jednak nie oznacza to, że mamy się poddać, czyż nie tak? W kreatywnym sposobie pracą nad najmłodszymi ma pomóc nowo zaprezentowany przez Lego zestaw tematyczny Mindstorms – pierwszy od siedmiu lat, który nazwano Robot Inventor 5-in-1.

Mindstorms to zasadniczo system budowania Lego z elementami robotycznymi i kodującymi, który według Lego pomaga rozwijać umiejętności u dzieci w każdym wieku.

Nadchodzący zestaw zawiera instrukcje dla pięciu robotów o nazwach Blast, Charlie, Tricky, Gelo i MVP. JAk informują nas twórcy, Blast jest stoickim robotem-bohaterem, który wystrzeliwuje lub rozbija młotem przeszkody i chwyta. Charlie jest botem pomocniczym, który przybija piątki, tańczy, bębni, dostarcza prezenty i uśmiecha się. Tricky to sportowy bot, który gra w koszykówkę, kręgle, piłkę nożną itp. Gelo z kolei jest czworonożnym robot, który chodzi, omija przeszkody i wykonuje sztuczki.

Wspomniany zestaw Lego korzysta z modułowej platformy pojazdu MVP. Jak wyjaśniają inżynierowie z Lego z Mindstorms możemy „Stworzyć i zakodować swój własny pilot zdalnego sterowania i użyć MVP w buggym, dźwigu, wieżyczce strzeleckiej, a nawet w ciężarówce, która zbiera klocki Lego pozostawione przez inne roboty”.

Kupując Robot Inventor 5-in-1 otrzymujemy w sumie 949 elementów, w tym czujnik koloru, czujnik odległości, cztery silniki i własny inteligentny hub Bluetooth z funkcją Lego. Jest on opisany jako „zaawansowane, ale proste w obsłudze urządzenie wyposażone w sześć portów wejściowych / wyjściowych do podłączania różnych czujników i silników”.

Nowemu zestawowi będzie towarzyszyła darmowa aplikacja Lego Mindstorms Robot Inventor zawierająca instrukcje budowania i kodowania każdego z robotów. Obsługuje ona kod za pomocą języka programowania „przeciągnij i upuść” opartego na Scratch oraz Python. Aplikacja będzie dostępna dla systemów Windows 10, macOS, iOS i Android.

Zastanawiacie się teraz pewnie ile będzie kosztował taki wynalazek? Zanim pokażecie  Lego Mindstorms Robot Inventor 5-in-1  swoim dzieciom (o ile go same nie znalazły), musicie znaleźć ok. 1600 zł w swoim portfelu a przynajmniej zacząć oszczędzać ponieważ zestaw ten pojawi się w sprzedaży już na jesień.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.