Home / Aktualności / Legenda amerykańskiego lotnictwa pojawi się w War Thunder już w czerwcu

Legenda amerykańskiego lotnictwa pojawi się w War Thunder już w czerwcu

Gaijin Entertainment ogłasza, że sieciowa militarna gra akcji War Thunder otrzyma w połowie czerwca dużą aktualizację nazwaną „Danger Zone”. Po raz pierwszy w historii gracze będą mogli wzbić się w przestworza w długo wyczekiwanym F-14 Tomcat, legendarnym amerykańskim odrzutowcu myśliwskim czwartej generacji i gwieździe popularnych hollywoodzkich filmów. Aktualizacja wprowadzi do gry dziesiątki innych typów pojazdów wojskowych: od krążownika HMS Hood po egzotyczną południowoafrykańską haubicę samobieżną G6 Rhino. Do gry zostaną również dodane nowe mapy „Opuszczone miasto” i „Południowo-wschodnie miasto”.

F-14 to dwusilnikowy myśliwiec odrzutowy o zmiennych skrzydłach, który w latach 1974-2006 służył w lotnictwie pokładowym USA. Amerykańskie F-14 brały udział w wojnach w Wietnamie (w końcowej fazie), Iraku i Jugosławii. Ponadto myśliwce F-14 są nadal w służbie Irańskich Sił Powietrznych – maszyny te zostały sprawdzone w akcji na frontach wojny irańsko-irackiej, gdzie odniosły sporo zwycięstw powietrznych.

Pierwszą modyfikacją F-14 w War Thunder będzie F-14A, wyposażony w rewelacyjny zestaw pocisków powietrze-powietrze. Oprócz znanych już graczom Sparrow AIM-7E i F oraz Sidewinder AIM-9D i G, F-14A będzie wyposażony w AIM-9H (rozwinięcie wersji G) oraz AIM-54A Phoenix, pocisk dalekiego zasięgu z aktywnym systemem naprowadzania radarowego (oba pociski pojawią się w grze po raz pierwszy). Ponadto F-14A ma 20-milimetrowe działko M61A1 z obrotową lufą, a także bomby i niekierowane rakiety na wypadek, gdyby musiał atakować cele naziemne.

Krążownik Hood został oddany do służby w Royal Navy w 1920 roku, stając się największym okrętem wojennym brytyjskiej marynarki wojennej. Osiem 15-calowych dział jest w stanie zadać druzgocące obrażenia każdemu przeciwnikowi, w tym pancernikom. Uzupełnieniem głównego kalibru jest pomocnicza bateria siedmiu podwójnych 4-calowych dział uniwersalnych, a także działa 40 mm, karabiny maszynowe i wyrzutnie torpedowe. Ze względu na swoje rozmiary i potężne uzbrojenie okręt otrzymał przydomek „The Mighty Hood” i stał się symbolem potęgi Imperium Brytyjskiego, ale na początku II wojny światowej został tragicznie zatopiony w walce z niemieckim pancernikiem Bismarck.

G6 Rhino to samobieżna haubica na podwoziu kołowym z działem 155 mm, która może szybko zmieniać pozycję i wystrzeliwać w kierunku wroga potężne pociski o dużej sile rażenia (zwykłe i ze zdalnymi zapalnikami). Duży kaliber i masa materiałów wybuchowych sprawiają, że nawet niedokładne trafienia mogą spowodować znaczne szkody w wyniku fali uderzeniowej i nadciśnienia.
Aktualizacja „Danger Zone” wprowadzi także inne, nowe funkcje, w tym dwa nowe drzewka technologiczne pojazdów, a także nowe efekty graficzne i pogodowe. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na oficjalnej stronie gry w nadchodzących tygodniach.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*