Home / Aktualności / League of Legends – Imponująca liczba 27 milionów graczy dziennie.

League of Legends – Imponująca liczba 27 milionów graczy dziennie.

League of Legends gameplay
League of Legends rozrasta się chciałoby powiedzieć w “zastraszającym” tempie. Kiedy popularność tej gry osiągnie szczyt nie wiadomo. Producent gry Riot Games poinformował włąsnie o liczbie 27 milionów aktywnych graczy swojego tytułu. Dane te dotyczą dziennej a nie całkowitej ilości, także możecie sobie uzmysłowić jakie rzesze graczy codziennie stają w szranki w w wirtualnym świecie.

Aby uzmysłowić tą niebagatelną liczbę graczy League of Legends można porównać ją do populacji Australii z nawiązką lub ponad 3/4 ludności w Polsce. Zwyżka w liczbie grających w grę studia Riot Games dosięgła także jednocześnie grających, których jest już 7,5 miliona (wzrost z 5 milionów). Serwis internetowy Polygon potwierdził miesięczną liczbę 70 mionów logujących się graczy.

Wszystko to złożyło się do zarobku studia w postaci 624 milionów dolarów w 2013, który jak można się domyślić na pewno zwiększy się w 2014. Gra League of Legends zachęca do siebie bezpłatną możliwością gry sieciowej, podczas gdy procent graczy decydującej przystąpić do rozgrywki dodatkowo kupuje ulepszenia dla swojej postaci.

Nawet z tak ogromną ilością 27 milionów graczy dziennie, League of Legends jest dopiero drugą z najchętniej granych tytułów gier sieciowych. Nie, Call of Duty nie dzierży palmy pierwszeństwa. Królem sieciowych rozgrywek jest gra FPS – CrossFire, w którą zapalenie grają gacze z Chin i Korei Południowej. Jeśli spojrzymy na populację samych Chin nie ma się czemu dziwić. Gracze tej gry generują jedyne 957 milionów dolarów rocznie.

Tegoroczne mistrzostwa w grze League of Legends zgromadziły ponad 32 miliony widzów na całym świecie. Ponad 18 tysięy oglądających rozgrywki na stadionie Staples w Los Angeles, gdzie 7 tys. podziwiało ją w Południowej Korei.

Źródło: Polygon