Home / Aktualności / Latający Holender to ja – wyciekły ceny nadchodzących procesorów Intela 10 generacji

Latający Holender to ja – wyciekły ceny nadchodzących procesorów Intela 10 generacji

Jedna z piosenek Akademii Pana Kleksa zaczynała się słowami “Latający Holender to ja”. Strona internetowa z banderą tego kraju wypuściła na internetowe wody prawdopodobne ceny procesorów 10  generacji Intela. Oczywiście musimy je przyjąć z przymrużeniem oka, szczególnie z uwagi na to, że sprzedawcy czasami mają wyższe ceny niż te rekomendowane przez producenta. Do tego dochodzi fakt, że produkty nadal nie są wymienione na innych stronach internetowych.

Poniższa lista przedstawia numer modelu i ceny dla każdego procesora Intel. Jeśli ceny te rzeczywiście będą zgodne z tym wyciekiem informacji, procesor Intel Core i9-10900KF (który jest obecnie wyceniany na 567,73 Euro) będzie konkurował z najbliższym cenowo procesorem AMD Ryzen 9 3800X, który już jest dostępny w cenie 449 Euro. Z kolei Core i5 10400F kosztować ma 196,99 Euro, co oznacza, że ​​stanie on w szranki z  Ryzenem 5 3600X AMD – obecnie kosztującym niecałe 200 Euro. Już niedługo okaże się, który z tych procesorów wygra w bezpośrednim starciu. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.