Home / Aktualności / Laptopy Acera i Asusa z niezapowiedzianymi kartami RTX 3050 / Ti na horyzoncie

Laptopy Acera i Asusa z niezapowiedzianymi kartami RTX 3050 / Ti na horyzoncie

Najnowszy wyciek informacji pozwala podejrzewać rychłą premierę laptopa Acer Nitro 5 opartego na platformie AMD Cezanne, który będzie wyposażony w dedykowany procesor graficzny Nvidii. Wśród opcji GPU znajdujemy układy o nazwie kodowej „GN20-P0” i „GN20-P1”, co zgodnie z najnowszymi informacjami, w tym niektórymi z ostatnich tweetów momomo_us, oznacza, że ​​pojawi się w ofercie mobilna karta GeForce RTX 3050 / Ti. Dokument Acera pokazuje, że oba te niezapowiedziane GPU mają TDP na poziomie 60W.

Z kolei Wyciek Asusa jest nieco większy i wyraźnie wspomina o Nvidia GeForce RTX 3050 Ti jako opcji dla Asus TUF Dash 15, który jest zbudowany na platformie procesorów Intel 11. generacji Tiger Lake z serii H. Ta informacja była dostępna na oficjalnej stronie z informacjami o produkcie, ale jak się można domyśleć – zniknęła.

Momomo_us znalazł również i udostępnił film w języku chińskim, który przedstawia inną maszynę Asus TUF 15 FA506Q z procesorem AMD-Cezanne (z odrobiną demontażu, spojrzeniem na chłodzenie i kilkoma testami porównawczymi). Na końcu tego filmu recenzent umieścił slajd, który znajduje się poniżej.

Pojawienie się mobilnych procesorów graficznych GeForce RTX 3050 / Ti może wywołać więcej pytań niż odpowiedzi. Póki co w ofercie Nvidii korzystającymi z „Ampere” nie ma żadnych kart GTX – czyżby oznaczało to śmierć tej linii produktów? Zastanawiająca jest również ilość pamięci, która znajdzie się w mobilnych GPU – max. 4GB. Taka ilość może poważnie ograniczyć rozwój gier na urządzeniach mobilnych, szczególnie odczuwane to może być wśród graczy.

 

Źródło: Hexus.net

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.