Home / Aktualności / Laptop ThinkBook Plus z wbudowanym tabletem oraz ThinkBook Z z kamerką Windows Hello

Laptop ThinkBook Plus z wbudowanym tabletem oraz ThinkBook Z z kamerką Windows Hello

Choć innowacyjność nie jedno ma imię, jeśli ThinkBook Plus pojawi się w takiej formie o jakiej informuje @evleaks można w pewnym stopniu mówić o wyjątkowości. Nie oznacza to, że wpasowanie tabletu w laptop nie jest pewnego rodzajem „chwytem marketingowym”. 

17-calowy ThinkBook Plus ze zintegrowanym tabletem po prawej stronie klawiatury oraz rysikiem, który współpracuje z tabletem jest na pewno ciekawym na pierwszy rzut oka rozwiązaniem aczkolwiek rysik wygląda raczej „tanio”. Wygląda na to, że sekcja tabletu może być również używana do normalnego wprowadzania dotykowego. Nie podano żadnych specyfikacji technicznych, ale możemy zauważyć coś, co wygląda na połączony odcisk palca i przycisk zasilania tuż nad klawiaturą, a z tyłu znajduje się port HDMI, dwa porty USB typu A i port USB-C oraz to, co się pojawia być gniazdem zasilania i innym portem USB-C po lewej stronie notebooka.

Modele ThinkPad Z a dokładnie Z16 i Z13, mają by odpowiednio 16 i 13-calowymi modelami. To, co wyróżnia je to kamera internetowa nad wyświetlaczem, który wydaje się być konfiguracją zgodną z Windows Hello z obsługą 1080p. Oba modele wydają się mieć miękkie wykończenie pokrywy i dwukolorowy, wysokiej jakości design. Na szczęście wydaje się, że Lenovo zachowało „ czerwony punkcik” ThinkPada, którego szuka większość kupujących laptopy tej marki, oprócz ogólnie znacznie lepszych klawiatur w porównaniu z większością konkurencji.

ThinkPad Z16 wydaje się być wyposażony w co najmniej trzy porty USB-C, które mogą, ale nie muszą obsługiwać Thunderbolt i/lub USB4. Dostrzec też można gniazdo kart SD i gniazdo zestawu słuchawkowego combo. Z drugiej strony wydaje się, że ThinkPad Z13 został bardzo okrojony, jeśli chodzi o porty i wydaje się, że ma tylko dwa porty typu USB-C i gniazdo combo zestawu słuchawkowego, co najprawdopodobniej nie będzie dobrze pasować do tradycyjnego ThinkPada. Wydaje się, że oba modele mają również montowany z boku przycisk zasilania, co może spowodować grymas na twarzach nabywców ThinkPadów.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.