Home / Aktualności / Motoryzacja / Land Rover przyszłości – poinformuje urząd miasta o dziurawej drodze

Land Rover przyszłości – poinformuje urząd miasta o dziurawej drodze

Land Rover przyszłośc

Land Rover przyszłości, czyli jedne z kolejnych wcieleń aut firmy Jaguar Land Rover, według najnowszych informacji pracuje nad systemem umożliwiającym raportowanie stanu nawierzchni, a dokładnie dziur w drogach, bezpośrednio do urzędu miasta.

Funkcja taka jest na razie testowana w Wielkiej Brytanii, ale nie wykluczone, że będzie ona dostępna wszędzie tam gdzie sprzedawany będzie nowy Land Rover.

Do wykorzystania wspomnianej funkcji raportowania, do testów wykorzystano Range Rover Evoque a auto będzie wspomagane najnowszą elektroniką, w tym wyświetlaczem na szybie oraz serią czujników, które zbiora informację o lokalizacji dziury lub innego problemu drogowego, i prześlą je do zarządu miasta.

Zbieranie informacji to jedno, a wykorzystanie ich przez same auto to drugie. Land Rover przyszłości wykorzysta je np. do dostosowania wysokości zawieszenia, co przełoży się na większy komfort jazdy, szczególnie dla pasażerów.

Nie wykluczone, że zarówno system jak i same informacje uzyskiwane w ten sposób zostaną wykorzystane do samoprowadzących się samochodów, na styl Google, lecz aby się o tym przekownać przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.