Home / Aktualności / Nowe Lamborghini Gallardo pojawi się w 2014

Nowe Lamborghini Gallardo pojawi się w 2014

New Lamborghini Gallardo

Nowe Lamborghini Gallardo, które wielce prawdopodobne iż przyjmie nazwę Cabrera ma zadebiutować na pokazie samochodowym we Frankfurcie już we wrześniu. Z taśm montażowych ma zjechać już na początku 2014 roku.
Zmianie ulec mają przód auta (nieco przedłużony przód oraz podniesiony nieznacznie tył) lecz klinowa sylwetka auta ma zostać zachowana. Z doniesień wynika iż nowe Gallardo ma korzystać również z 5.2 litrowego silnika V10 o zwiększonej do 600KM mocy (obecna generacja posiada 38KM mniej). W nowym Lambo znajdziemy także siedmiobiegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, która ma zastąpić automat dotychczas stosowany. Płyta podłogowa ma być współdzielona z Audi R8, które ma być sprzedawane dopiero w 2015 roku.

W celu zwiększenia osiągów wierzymy, że Lamborghini zastosuje kombinację materiałów nadwozia jak i innych podzespołów aby jeszcze bardziej odchudzić Gallardo. Z informacji nam dostępnych wynika,że auto z napędem na cztery koła ma ważyć ok. 1330 kg, podczas gdy jego jednoosiowy odpowiednik ma być o ok. 30 kg lżejszy. Ceny nowego Lamborghini jeszcze nie podano lecz spekuluje się, że będzie kosztować nieco ponad 200 tys. Euro.