Home / Aktualności / Lamborghini Countach LPI 800-4 legenda powraca w postaci 800 konnej hybrydy

Lamborghini Countach LPI 800-4 legenda powraca w postaci 800 konnej hybrydy

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że kultowy Countach Lamborghini – niezaprzeczalna legenda lat 80. powróci w limitowanej wersji z zupełnie nowym designem i hybrydową jednostką napędową. 

Jak zapewne część z was pamięta, Lamborghini wprowadził Countacha pod koniec lat 70., ale dopiero w nadchodzącej odsłonie, która wprowadziła przedłużenia nadkoli z włókna szklanego, masywne tylne opony i opcjonalny tylny spoiler, Countach ma szansę złapać międzynarodowy hype.

Lamborghini z okazji 50-lecia Countacha „odradza” model pod kątem limitowanej serii. Nowy Countach LPI 800-4 oddaje hołd oryginałowi zarówno pod względem stylistyki, jak i wydajności. Jest napędzany silnikiem V12 wraz z 48-woltowym silnikiem elektrycznym, które łącznie zapewniają moc ponad 800 koni mechanicznych dzięki stałej przekładni z napędem na cztery koła. Według Lamborghini, nowy Countach będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 354 km/h. A co z kontrowersyjnymi drzwiami nożycowymi? W odświeżonym aucie również się znajdą.

Lamborghini informuje, że wyprodukuje tylko 112 egzemplarzy w niewiadomej jeszcze cenie. Oznacza to, że ​​prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy żadnego osobiście w swojej okolicy, a tym bardziej będzie co ciężko kupić na własność.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.