Home / Aktualności / Ładowanie telefonu w minutę – niebawem może to być możliwe

Ładowanie telefonu w minutę – niebawem może to być możliwe

Ładowanie telefonu w minutę

Ładowanie telefonu w minutę? Niebawem i my tego doświadczymy.

Nie drażni was długie ładowanie telefonu trwające kilka godzin? A co powiedzielibyście jeśli wasz smartfon ładował by się niecałą minutę lub w najgorszym przypadku nieco ponad godzinę?

Storedot – błyskawiczne ładowanie telefonu w minutę

Izraelska firma, która ma nadzieję zabłysnąć na początku swojej kariery zaprezentowała właśnie pomysł nietypowej ładowarki do smartfonów (i prawdopodobnie do innych urządzeń mobilnych). Używająca nano technologii (nanodots) ładowarka Storedot, wykorzystuje materiały bio-organiczne, które ze względu na ich rozmiary pozwoliły na zwiększenie samej elektrody pojemnościowej jak i jej osiągów.

W rezultacie osiągnęła ona możliwość ładowania baterii do pełna w minutę a nie jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań kilku godzin. Filmik prezentujący błyskawiczne ładowanie w minutę można zobaczyć poniżej.

 

 

Oppo Find 7 – także imponujące ładowanie nowego smartfonu

Oppo Find 7 smartfonOppo Find 7 choć nie tak szybko to jednak znacznie szybciej niż rozwiązania konkurencji może zostać naładowany do pełna.

Ładowanie telefonu w tym smartfonie odbywa się z wykorzystaniem technologii Rapid Charge i zajmuje 70 minut.

Wynik ten jak podaje producent Oppo jest 4 krotnie lepszy od tradycyjnego ładowania jakie możemy sami doświadczyć.

System błyskawicznego ładowania smartfonu VOOC już po 5 minutach ładowania umożliwi nam 2 godzinną rozmowę telefoniczną. Gdy będziemy mieć pół godziny, smartfon nasz naładuje się do 75% podczas gdy pełną baterię ujrzymy po 70 minutach. Aby uniknąć przegrzania w czasie ładowania, bateria Oppo Find 7 posiada 5 warstw ochronnych.

Na chwilę obecną podczas gdy ładowarka Storedot oferuje lepsze osiągi (krótsze czasy ładowania), to smartfon Oppo Find 7 jest produktem już gotowym do sprzedaży. Kiedy będziemy mogli naładować telefon w niecałą minutę, ciężko powiedzieć.

A wasz smartfon ile się ładuje?