Home / Aktualności / W kwietniu 2014 Microsoft kończy wsparcie dla Windows XP

W kwietniu 2014 Microsoft kończy wsparcie dla Windows XP

Windows XPKorzystasz jeszcze z Windows XP? Może już czas aby pomyśleć o przesiadce na Windows 8 lub ewentualnie Windows 7 ze względu na zakończenie wsparcia technicznego oraz aktualizacji dla wysłużonego Xp-ka.

Microsoft poinformował właśnie, że wraz z 8 kwietnia przyszłego roku zakończy wsparcie dla jednego z jego najpopularniejszych systemów operacyjnych dla komputerów osobistych. Zarówno użytkownicy indywidualni jak i firmy powinni zacząć myśleć o alternatywach jako iż producent ostrzega o ryzyku związanym z bezpieczeństwem niewspieranego systemu Windows XP.

Windows XP Service Pack 3 po wspomnianej dacie nie otrzyma żadnych nowych aktualizacji czy łątek narażając tym samym jego użytkowników na luki w bezpieczeństwie. Microsoft odetnie także od wsparcia technicznego dla tego systemu. Najbardziej narażeni będą użytkownicy biznesowi ze względu na ważność informacji przechowywanych na swoich komputerach a także fakt, że bardzo duża część nadal korzysta z Windows XP (ponad 37% rynku) jeszcze teraz gdy dwie kolejne wersje systemu operacyjnego są na rynku już od dłuższego czasu.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.