Home / Komputery mobilne i tablety / Kupiłeś laptop HP lub Compaq pomiędzy 2013 a 2016? Zwróć ich baterie jak najszybciej

Kupiłeś laptop HP lub Compaq pomiędzy 2013 a 2016? Zwróć ich baterie jak najszybciej

HP Envy 2014HP ogłosiło dziś program zwrotu baterii laptopów serii HP, Compaq, HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario oraz HP Pavilion, wyprodukowanych pomiędzy marcem 2013 a październikiem 2016. Podano bowiem, że firma woli uniknąć potencjalnego ich przegrzania się a w rezultacie samozapłonu, w związku z czym baterie z oznaczeniami 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL lub 6EBVA powinny niezwłocznie zostać wysłane do wymiany.

Jak się dowiadujemy, kłopotliwych baterii i urządzeń może być nawet 100 tysięcy, niemniej jednak część została już zwrócona od zapoczątkowanej w czerwcu zeszłego roku akcji, której dzisiejsza stanowi jedynie rozszerzenie.

Na chwilę obecną nie wiemy czy i ile baterii ze sprzedawanych w Polsce laptopów wspomnianych serii nadaje się do wymiany. Jeśli dowiemy się czegoś więcej, niezwłocznie was o tym poinformujemy.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.