Home / Telefonia mobilna / Kradzież iPhone może być wkrótce bardziej ryzykowna niż obecnie

Kradzież iPhone może być wkrótce bardziej ryzykowna niż obecnie

Touch ID iPhone 6

Kradzież iPhone lub iPada może już niedługo wiązać się z jeszcze większym ryzykiem niż ma to miejsce teraz. Apple patentuje właśnie technologię pozyskiwania i przechowywania linii papilarnych, zdjęć z kamery oraz innych sensorów, co zmniejszyć ma ryzyko przywłaszczenia ich produktu.

Dane biometryczne zdobyte od nieautoryzowanych użytkowników uzyskane były by z modułu Touch ID, kamery i innych czujników już po pierwszej nieudanej próbie logowania, dając dowód w przypadku postępowania po kradzieży. Jak się dowiadujemy, Apple może ponadto zastosować uczącą się sztuczną inteligencję, która analizowała by wszystkie przypadki przed zablokowaniem chronionych urządzeń.

Kiedyś jak zapewne część z was pamięta Apple zastosowało blokadę smartfonu po wymianie czytnika linii papilarnej, która spotkała się ze sporą krytyką. Być może tym razem firma z Cupertino chce podejść do tematu po raz drugi, w bardziej przemyślany sposób.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.