Home / Aktualności / Dzięki Koronawirusowi Steam zarejestrował rekordową liczbę 20 milionów jednocześnie zalogowanych użytkowników

Dzięki Koronawirusowi Steam zarejestrował rekordową liczbę 20 milionów jednocześnie zalogowanych użytkowników

Z uwagi na wymuszoną izolację wywołaną przez koronawirusa, miliony ludzi na całym świecie pozostaje w domu i w mniejszym lub większym stopniu nudzi. Jednym ze sposobów zabicia czasu jest granie w niektóre gry w tym te na platformie Steam. W miniony weekend platforma Valve zanotowała chyba największą liczbę równoczesnych graczy w ilości ponad 20 milionów.

W niedzielę 15 marca Steam osiągnął imponującą liczbę 20 313 476 równocześnie zalogowanych użytkowników, bijąc poprzedni rekord prawie 20 milionów z 24 godzin wcześniej. Przed weekendem najwyższa liczba równoczesnych graczy Steam wyniosła 18,8 miliona (2 lutego). Chociaż do Steam zalogowało się ponad 20 milionów osób, liczba graczy w grze nigdy nie przekroczyła 6,2 miliona – milion mniej niż 7,2 miliona rekordów ustanowionych 1 stycznia 2018 r. Wygląda na to, że duża liczba zalogowanych tylko przeglądała lub uruchomiła program w tle.

W najlepszych grach Steam pojawiło się również wiele osób. Counter-Strike: GO zobaczył ponad milion jednocześnie grających (nowy rekord), podczas gdy DOTA 2 miała ich ponad 700 000, a PUBG ponad 500 000.

W związku z zamykaniem barów, restauracji i kin, odwoływaniem licznych wydarzeń oraz tego, że ludzie powinni unikać publicznych spotkań, wiele osób uśmiechnęło się ponownie do Steam, zwłaszcza że utknęli oni w domu. Wzrost wykorzystania danych w Internecie spowodował, że dostawcy usług internetowych zawiesili ograniczenia danych i obiecali, że nie będą karać klientów za brakujące płatności podczas wybuchu epidemii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.