Home / Aktualności / Kontrowersyjna sytuacja z OnePlus 8 Pro

Kontrowersyjna sytuacja z OnePlus 8 Pro

Jak można się domyślać, twórcy OnePlus 8 Pro nie mieli w założeniach takiej promocji swojego najnowszego smartfonu. Mowa tu o czujniku fotochromu z filtrem kolorów. Funkcja kamery została odrzucona jako niezbyt potrzebna, ale użytkownicy znaleźli dla niej nowe i potencjalnie naruszające prywatność zastosowanie: zdolność do przenikania niektórych materiałów.

Aby chronić się przed potencjalnymi procesami sądowymi, OnePlus powiedział, że wyłączy kamerę z filtrem kolorowym poprzez aktualizację OTA jeszcze w tym tygodniu. Wyposażony w takie funkcje, jak odwrotne ładowanie, wyświetlacz 120 Hz i 5G, OnePlus 8 Pro zyskał wiele pozytywnych recenzji m.in. dzięki konfiguracji czterech kamer, która zawiera kolorowy filtr 5 MP, który jest w stanie zobaczyć światło podczerwone, dzięki czemu ukazuje wyjątkowe szczegóły na zdjęciach, ale użytkownicy zauważyli, że ma również pewne ograniczone właściwości w zakresie promieniowania rentgenowskiego.

Właściciele udali się na fora z dowodem na to, że OnePlus 8 Pro ma zdolność widzenia przez cienkie lub barwione tworzywa sztuczne, co pozwala im sfotografować elektronikę w środku. Doniesiono, że ta sama funkcja można zastosować jeśli chodzi o niektóre ubrania, choć ludzie, którzy ją przetestowali, są kwestionowani.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nie chcąc ryzykować pozwów, OnePlus zwrócił się do chińskiej witryny społecznościowej Weibo i oznajmił, że „Aby wyeliminować wpływ na prywatność użytkownika w możliwych ekstremalnych okolicznościach i obawy wszystkich, postanowiliśmy tymczasowo wyłączyć funkcję filtrowania za pomocą oprogramowania aktualizacje. ” Aktualizacja pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Dla fanów obiektywu z filtrem kolorów, aby dodawać ciekawe efekty do swoich zdjęć, zamiast próbować patrzeć przez spódnice, mamy dobrą wiadomość – OnePlus poinformował, że w najbliższej przyszłości zastosuje „nowe rozwiązania techniczne”, aby przywrócić tę funkcję do życia.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.