Home / Aktualności / Kontroler Xbox One będzie działał na komputerach PC

Kontroler Xbox One będzie działał na komputerach PC

Kontroler Xbox one
Potrzeba matką wynalazków i właśnie z tego powodu aby wykorzystać kontroler Xbox One do grania na komputerach osobistych (tzw. pecetach) należało pobrać nieoficjalne sterowniki dla systemu Windows.

Teraz jednak Microsoft zabrał się do roboty i oświadczył, że takowe sterowniki zostaną przez niego opublikowane. Jeden z główno dowodzących w firmie mianowicie Major Nelson opublikował stosowną informację na swoim blogu.

W informacji na ten temat można przeczytać iż gracze szukali kompatybilności kontrolera Xbox One dla swoich systemów Windows już od jakiegoś czasu. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kontrolera do konsoli Xbox 360, która miała miejsce w przeszłości.

Sterownik dla systemów x86 jak i x64 są już gotowe do pobrania, lecz na chwilę obecną umożliwiają one podłączenie kontrolera Xboxa One poprzez kabel USB (jeden koniec kabla posiada złącze micro USB podczas gdy drugi zwykłe USB) podłączany do wolnego gniazda w naszym blaszaku. Prowadzone są prace nad umożliwieniem bezprzewodowego działania kontrolera tak jak ma to miejsce w przypadku jego pracy z konsolami Xbox.

Po pobraniu sterowników i ich zainstalowaniu należy zrestartować komputer aby zmiany zostały uwzględnione i można było korzystać z tego kontrolera w grach w systemie Windiows. 

Linki:

Sterowniki dla kontrolera Xbox One dla Windows x86

Sterowniki dla kontrolera Xbox One dla Windows x64