Home / Konsole / Konsola Xbox One zabezpieczy się sama przed przegrzaniem

Konsola Xbox One zabezpieczy się sama przed przegrzaniem

Microsoft Xbox One
Z danych jakie dobiegły do nas z serwisu Gizmodo wynika, iż dyrektor zarządzający rozwojem konsoli Xbox Leo del Castillo wypowiedział się odnośnie konstrukcji nowej konsoli Xbox One.

Otóż owa konsola ze względu na małe wymiary wzbudzała podejrzenia co do możliwego przegrzania się. Del Castillo wspomniał iż nowa konsola będzie w stanie dostosować pobór mocy w czasie rzeczywistym aby uniknąć przegrzania.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem może być osiągnięte w Xbox One poprzez kilka możliwych rozwiązań. Jednym z nich jest zmniejszenie zużycia energii tak, że konsola działa praktycznie bez energii gdy warunki termiczne są wysokie. Jest to w stanie zapobiec uszkodzeniu podzespołów konsoli lecz obniża znacznie jej osiągi. Jest to cena warta zapłacenia mając na uwadze cenę konsoli.

Gdy wysoka temperatura podzespołów lub wnętrza konsoli będzie się utrzymywać na ratunek przyjdą wiatraki, które dostosują odpowiednio swoją prędkość aż do maksimum. Dla użytkownika objawi się do głośniejszą pracą. Póki co nie wiadomo czy Xbox zaszczyci nas komunikatami odnośnie przegrzania i kroków jakie konsola jak i sam użytkownik musi podjąć.