Home / Aktualności / Koncept samochodu Honda Civic Type R pojawi się niebawem w Genewie

Koncept samochodu Honda Civic Type R pojawi się niebawem w Genewie

honda civic type r concept
Koncept samochodu Honda Civic Type R jaki możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu ma pojawić się na pokazie motoryzacyjnym Genewa Motor Show 2014. Choć dostępne jest obecnie tylko jedno zdjęcie, to mówi ono dosyć dużo o ewentualnym wyglądzie nowej Type R-ki.

Honda Civic Type R jaki zostanie pokazana niebawem ma posiadać 2 litrowy, cztero-cylindrowy  motor produkujący 198 koni mechanicznych oraz 192 Nm momentu obrotowego. Choć początkowo wydawać by się to mogło jako nieoszałamiające wartości, to należy mieć n uwadze wagę auta wynoszącą 1338 kg.

Ta niewielka waga daje trzy drzwiowemu hatchbackowi Honda Civic Type R przyspieszenie 0-100 km / h na poziomie 6,4 sekundy.

Wracajac na chwilę do wyglądu tego auta można zauważyć szczególnie atrakcyjny tylny spoiler ze zintegrowanym światłem stopu. Spoiler ten poprawia nie tylko wygląd lecz również przykleja auto bardziej do nawierzchni ze wględ na swoje niemałe wymiary.

Choć cena tej wersji Type R nie jest jeszcze znana to można się spodziewać wysypu młodych ludzi żądnych sportowych emocji na naszych ulicach. Zdecydowanie auto to nie skusi swoim wyglądem do salonów starszych ludzi. 

A co wy myślicie o wyglądzie jaki koncept samochodu Honda Civic Type R prezentuje. Czy zmiany są na tyle wystarczające, że skusiłyby was do jej zakupu a może któryś produkt konkurencji wydaje się lepszy w tej klasie?