Home / Aktualności / Koncepcyjna przenośna konsola Alienware UFO to odpowiedź pecetowych graczy na odpowiednik Nintendo Switch

Koncepcyjna przenośna konsola Alienware UFO to odpowiedź pecetowych graczy na odpowiednik Nintendo Switch

Consumer Electronics Show w tym roku obfituje naprawdę w pokaźną ilość niespodzianek.  Jedną z nich jest koncepcyjna przenośna konsola firmy Alienware – Concept UFO. 

Już przy pierwszym spojrzeniu na ten produkt można zauważyć uderzające podobieństwo do wciąż popularnej konsoli Switch firmy Nintendo. Ma prawie identyczną ogólną konstrukcję (oczywiście z unikalnym tyłem Alienware) oraz podobnie rozmieszczone przyciski i joysticki. Ale nie na tym kończą się podobieństwa. Podobnie jak Switch, Concept UFO ma odłączane kontrolery, a także nóżkę, która pozwala postawić urządzenie na płaskiej powierzchni – powiedzmy na tacy samolotu lub stoliku. Co więcej, Concept UFO można podłączyć do zewnętrznego wyświetlacza np. TV lub monitora, tak, tak jak w Switch.

Jednak w przypadku wszystkich podobieństw, które moglibyśmy rysować między tymi dwoma gadżetami, przenośna konsola Concept UFO ma jedną kluczową cechę, która ją wyróżnia – jest nią pełnoprawny komputer do gier z systemem Windows 10. Rzeczywiście, Alienware pozycjonuje UFO jako alternatywę dla graczy na PC. Jeśli chodzi o porównanie do Switcha, jest tak samo przenośne, ale przypuszczalnie znacznie wydajniejsze i ma dostęp do znacznie większej biblioteki gier. Na targach pokazano takie tytuły jak Rocket League, World War Z i Mortal Kombat 11 i działały one znacznie lepiej niż na alternatywie od Nintendo.

Alienware twierdzi również, że Concept UFO będzie sprzedawany z 8-calowym wyświetlaczem 1900 x 1200 (o nieznanej częstotliwości odświeżania), co jest całkiem dobre dla konsoli podręcznej. Dla porównania, Switch ma 6-calowy ekran 1280x720p. W środku znajdzie się też procesor Intela 10 generacji (bez informacji na temat GPU), który najwyraźniej zapewni „bezkompromisową” wydajność i doskonałą żywotność baterii.

Niestety, to wszystko, co na razie wiemy. Alienware nie podał publicznie zbyt wielu informacji. Szczegóły, takie jak ceny i dostępność, są również niewiadome, aczkolwiek czego należy się spodziewać po produkcie koncepcyjnym?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.