Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Kolorowa jak tęcza płyta MSI X99A GAMING PRO CARBON

Kolorowa jak tęcza płyta MSI X99A GAMING PRO CARBON

MSI X99A GAMING PRO CARBON

MSI X99A GAMING PRO CARBON, to nowa płyta główna dedykowana Intelowi zbudowana od podstaw i uwzględniająca w swoim designie USB 3.1 typu-C z przodu. To zapewni nam 2 krotnie lepsze transfery niż tradycyjne USB 3.0.

Na uwagę zasługują również nowe osłony radiatorów na płycie, bazujące na “karbowanym” wyglądzie całej serii, podświetlanie Mystic Light z opcją kontrolowania przez smartfon lub tablet. Producent dorzuca także rozszerzenie Mystic Light do podświetlania RGB z odpowiednią końcówką. Jak się można domyślać do dyspozycji mamy 16,7 miliona kolorów, a ponadto możemy wybierać pomiędzy 17 efektami świetlnymi.

Także kontroler pamięci masowej wspiera najnowsze standardy, w tym MVMe z opcją przyspieszenia dysków SSD Turbo U.2. Z kolei Pamięci DDR4 również powinny być nieco szybsze – funkcja Boost jest i tu obecna, a całości dopełnia nieco masywnie wyglądający design w stylu Armor.

Audio Boost 3 – jedna z kluczowych funkcji na płytach MSI, pojawiła się po raz kolejny oferując nie tylko najwyższej jakości komponenty, ale również funkcje wspierające obsługę dźwięku w celu dostarczania go w niezwykle klarownej i krystalicznej jakości.

Jakby tego było mało, MSI dorzuciło funkcję Game Boost z 8 biegami do 5 GHz, aby nawet początkujący amatorzy OC mogli zaczerpnąć nieco prędkości za darmo. Pragniemy też wspomnieć, że X99A GAMING PRO CARBON zoptymalizowana jest pod najnowsze procesory Intel “Broadwell-E(P)”, tym samym widać, że producent postawił nie tylko na wygląd ale i na wydajność.

Niestety o dostępności ani dokładnej cenie nic na obecną chwilę nie wiadomo.

MSI X99A GAMING PRO CARBON 01