Home / Aktualności / Kolejny wyciek danych użytkowników Google+ przyspiesza zamknięcie tej sieci społecznościowej

Kolejny wyciek danych użytkowników Google+ przyspiesza zamknięcie tej sieci społecznościowej

Zaplanowane przez Google zamknięcie sieci społecznościowej Google+ w sierpniu przyszłego tj. 2019 r. może się znacznie przyspieszyć, a przynajmniej ze strony jej użytkowników. Ujawniono bowiem drugie poważne naruszenie bezpieczeństwa danych zaledwie kilka miesięcy po poprzednim. W poście na blogu firmy Mountain View, Google zauważa, że ​​ostatnie naruszenie miało wpływ na ponad 52,5 miliona użytkowników na całym świecie. Jest to znaczna część osób, których informacje mogą teraz pojawiać się w Internecie.

Ostatnie naruszenie danych przez Google naraża ponad 100 razy więcej użytkowników na wyciek informacji w porównaniu do ostatniego wycieku danych, który dotknął około 500 000 osób. Dane związane z naruszeniem obejmują dane osobowe, ale nie obejmują danych finansowych czy haseł. Chociaż naruszenie profilu może być postrzegane jako mniej katastrofalne w skutkach naruszenia systemu, incydent ten stanowi poważny problem związany z obecnymi praktykami bezpieczeństwa Google dotyczącymi umierającej sieci społecznościowej.

W wyniku naruszenia Google ogłosił, że zamknie Google+ wcześniej niż pierwotnie planowano, z nową datą ustaloną na kwiecień 2019 r. czyli cztery miesiące przed zaplanowanym harmonogramem. Niektórzy użytkownicy nie chcą czekać, aż ich dane zostaną usunięte z serwerów Google i decydują się porzucić ten tonący statek, usuwając już teraz swoje konta. Aby to zrobić należy skorzystać z 5 prostych kroków, które podajemy poniżej:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google+ przez www.plus.google.com
  2. Kliknij menu hamburgera (te trzy poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu
  3. Wybierz opcję Ustawienia
  4. Przewiń w dół do sekcji Konto i wybierz Usuń swój profil Google+
  5. Zweryfikuj swoje hasło, zaznacz pole, które potwierdza, że ​​chcesz usunąć swoje konto, a następnie kliknij przycisk Usuń

Swoją drogą jesteśmy ciekawi czy posiadaliście konto na tym serwisie społecznościowym, na którym od dawna wiało pustkami. Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.