Home / Aktualności / Kolejny dzień, kolejna porcja informacji na temat iPhone 8

Kolejny dzień, kolejna porcja informacji na temat iPhone 8

iPhone 8

Kolejny dzień, kolejna porcja informacji na temat iPhone 8, nadchodzącego flagowego smartfonu Apple z okazji 10 rocznicy pierwszego smartfonu tej firmy.

Najnowsze doniesienia pochodzą od Forbes, który zaprezentował prawdopodobnie wygląd tego urządzenia, który będzie najbliższy rzeczywistości. Jak zapewne wielu z was już wie, wygląda na to, że Apple ma pewne problemy z implementacją Touch ID pod ekranem na przedniej części urządzenia, tym samym przygotowane jest na plan B. Planem tym może być prawdopodobne umieszczenie czytnika linii papilarnych z boku w przycisku Power (na zdjęciu widać powiększony przycisk Power, który może prowadzić do takiego wniosku).

iPhone 8 02

Sony w jednym ze swoich smartfonów z rodziny Xperia zastosowała już takie rozwiązanie jednak z mieszanym przyjęciem ze strony użytkowników. Niemniej jednak czytnik linii papilarnych w tym miejscu jest prawdopodobny, jednak nie w 100 procentach, gdyż jeden z głównych producentów etui dla iPnone 8 – Nodus, wydaje się ten przycisk zakrywać. Tym samym Apple może też rozważać jak poprzednio informowaliśmy, umieszczenie Touch ID z tyłu urządzenia, zaraz pod logo (a dlaczego by tego nie zrobić w samym logo?).

iPhone 8 01

Drugą ciekawą zmianą w stosunku do poprzednich renderingów iPhone 8 jest górny pasek powiadomień (oraz ogólnie ramka). Jest on pełny a nie jak poprzednio przypuszczano wycięty jedynie na kamerę. Podwójna kamera z tyłu umieszczona będzie najprawdopodobniej pionowo, co nie powinno zepsuć ogólnej estetyki tego urządzenia. 

Forbes wydaje się nie potwierdzać bezramkowej konstrukcji nadchodzącego „jubileuszowego” iPhone, prezentując wąskie ramki zarówno po bokach jak i na dole.

iPhone 8 03

Interesujące jest ponadto to, że Apple chcąc poprawić czas pracy swojego urządzenia bez zwiększania jego objętości, może zdecydować się na zbudowanie baterii w kształcie litery L.

Ponieważ iPhone 8 ma występować jedynie w wersji 128 / 256 GB, firma z Cuppertino ma podobno życzyć sobie od 1100 do 1200 dolarów. Tym samym cena abonamentu jeśli zdecydujecie się na taką formę zakupu smartfonu również pozostanie wysoka. 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.