Home / Konsole / Kolejne informacje na temat PS4.5 / PS4K w tym specyfikacja

Kolejne informacje na temat PS4.5 / PS4K w tym specyfikacja

PS4.5

Konsola PS4.5 mogąca się również pojawić pod nazwą PS4K ma według wielu źródeł odświeżyć dwuletnią już (lub dopiero) PlayStation i co by tu nie ukrywać, jeszcze bardziej zabrać rynku Microsoftowi.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, odświeżona konsola ma oferować szybsze taktowanie ośmiordzeniowego procesora 2,1 GHz zamiast obecnego 1,6 GHz, jak również układ graficzny AMD GCN z 36 CU i taktowaniem 911 MHz (także szybszym niż obecna PS4). Większą wydajność PS4.5 / PS4K ma zawdzięczać także szybszej pamięci (8GB) oferującej przepustowość 218GB/s zamiast obecnej 176GB/s.

Co ważne, odświeżona PS4 nie ma jak niektórzy zakładają oferować natywnego wsparcia rozdzielczości 4K, a jedynie podbijać standardową do 4K w samej konsoli. Bardzo prawdopodobne jest również to, iż większa moc umożliwi odtwarzanie filmów Ultra HD 4K (np Blu-ray) z przetwarzaniem HDR.

Jak się równie dowiadujemy, producenci gier będą mogli wykorzystać większą moc PS4.5 do zwiększenia ilości klatek w grach oraz  ilości szczegółów, aczkolwiek nie do natywnej rozdzielczości 4K w swoich produkcjach. Co więcej, mieliby oni także zapewnić osobną wersję na tej samej płycie bez “wzbogacenia”, aby posiadacze standardowych PS4 mogli również z gry skorzystać.

Pomimo, że podejrzewa się premierę PS4.5 / PS4K na czerwiec tego roku podczas E3, to wiadomość ta nie została jeszcze potwierdzona. Na szczęście do tego czasu pozostało już niewiele, tym samym przekonamy się czy domniemania były słuszne, a jeśli tak to w jakim stopniu.