Home / Aktualności / Kolejne aktualizacje Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch w 2021

Kolejne aktualizacje Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch w 2021

Jak można wywnioskować z przeprowadzonego niedawno z Dougiem Bowserem, prezesem Amerykańskiej filii Nintendo, Animal Crossing: New Horizons z uwagi na „większą niż oczekiwano” popularność, doczeka się kolejnych aktualizacji i dodatków w nadchodzącym roku. Ta wydana na początku tego roku gra zyskała przychylność użytkowników Nintendo Switch chociażby z uwagi na prostotę. Nie sposób nie zauważyć też w niej potencjału, jak chociażby w ulepszonym trybie wieloosobowym czy też możliwości utworzenia swojej wyspy (obecnie gdy konsolę dzieli kilka osób, jedynie pierwsza z nich tworzy unikalną wyspę a kolejne korzystają ze stworzonej w ten sposób „templatki”).

Gra – która według Bowsera osiągnęła „znacznie powyżej oczekiwań” – wiele zawdzięcza zawartości tworzonej przez użytkowników, która pomogła tytułowi utrzymać podstawową publiczność od czasu premiery w marcu 2020 roku.

Bowser widzi „dwie potencjalne ścieżki” rozwoju gry i postępu w przyszłości. Jeden z nich ma być realizowany przez „harmonogram aktualizacji, który pochodzi od twórców”, który można tworzyć „wokół sezonów, […] wydarzeń, [i] ulepszonych funkcji rozgrywki”. „[Treść generowana przez użytkowników] oraz zdolność ludzi do naprawdę pochylania się nad treściami tworzonymi przez użytkowników i udostępniania ich oraz dzielenia się nimi ze znajomymi” są tym, co czyni tę grę wyjątkową – mówi Bowser, który ponadto dodaje „To nieustannie zmieniające się i ewoluujące środowisko, w którym ludzie mogą odwiedzać swoje wyspy i korzystać z tych [treści tworzonych przez użytkowników], przenosić je na swoje wyspy i udostępniać. „Więc myślę, że to kolejny aspekt, który z czasem naprawdę wzmacnia zaangażowanie w Animal Crossing”.

Tych, którzy nie mieli zbyt dużo do czynienia z tą grą informujemy, że gra korzysta z tzw. „czasu rzeczywistego” co oznacza, że zimy doświadczymy podczas sezonu zimowego w naszym kraju, a lata, tak zgadliście w sezonie letnim. Jeśli chodzi o ten pierwszy to twórcy przygotowali małą aktualizację z tym związaną, którą możecie zobaczyć poniżej. 

Bowser podsumowuje, że Nintendo będzie nadal wydawać aktualizacje, które pozwolą użytkownikom tworzyć więcej własnych treści w nadchodzącym roku. W innym miejscu tego samego wywiadu szef Nintendo zbagatelizował doniesienia o modelu Switch Pro, mówiąc, że Switch jest „w połowie swojego życia”. Tak więc jeśli niedawno kupiliście Nintendo Switch, nie macie się jeszcze czego obawiać. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.