Home / Aktualności / Klawiatura Bluetooth ZX Spectrum dla systemów iOS. Drugie zycie 8 bitowca.

Klawiatura Bluetooth ZX Spectrum dla systemów iOS. Drugie zycie 8 bitowca.

Klawiatura Blutooth ZX Spectrum
Programista o pseudonimie Elite,który jest znany z retro aplikacji na system iOS, a w szczególnoci  iPhone i iPad Zx jest bardzo blisko produkcji klawiatury ZX Spectrum z technologią Bluetooth.

Sama klawiatura Blutooth ZX Spectrum w nowej odsłonie pojawił się już w 2011 roku i oferował połączenie z iPadem, iPhonem czy iPodem touch, jak również prze konwertowane gry ze starego 8 bitowego  ZX Spectrum. Dzięki temu wrażenia z gry były bardzo podobne do tych z lat 80-tych.

Gry z tego okresu będą wspierane w konsoli / komputerze  ZX Spectrum produkowanego przez Elite dzięki czemu nie będzie konieczne używanie wirtualnej klawiatury. Ułatwione przesyłanie gier ze wspomnianych systemów iOS, będzie możliwe dla posiadaczy Apple TV lub przejściówek na złącze HDMI. Należy wspomnieć, że nie należy przesadzać z wielkością ekranu na jakim będziemy grać w gry  ZX Spectrum ponieważ nie zyskają one na atrakcyjności.

Klawiatura Blutooth ZX Spectrum łaczy się z iPadem, iPhonem czy iPodem touch, które z kolei obsługują gry ze Spectruma, ma być dostępna w 2014 roku. Jednak Elite szuka pomocy w kosztach jej produkcji w serwisie Kickstarter. Kickstartera opisywaliśmy już kilkukrotnie wcześniej na łamach naszego serwisu.

Aby ten produkt ujrzał światło dzienne należy „dołożyć” się do całego projektu wpłacając minimum równowartość 10 funtów brytyjskich (50 funtów zagwarantuje otrzymanie klawiatury w pierwszej kolejności czyli około września przyszłego roku). Ogólnie pula jaka jest wymagana na projekt klawiatury to 60 tysięcy funtów.

Czekając zachęcamy posiadaczy wspomnianych produktów Apple do zapoznania się z ofertą gier Spectrum and Commodore 64 wydanych ponownie na systemy iOS. Dostępne są one w serwisie iTunes. Więcej informacji na temat tego projektu oraz jak go wspomóc można uzyskać na stronie internetowej bluetoothzxspectrum.com.