Home / Aktualności / Klawiatura dla fanów minimalizmu – K65 RGB MINI od Corsair

Klawiatura dla fanów minimalizmu – K65 RGB MINI od Corsair

K65 RGB MINI to najnowsza, pierwsza w historii firmy Corsair mechaniczna kompaktowa klawiatura typu 60% trafiająca właśnie na rynek.  Stworzona z myślą o najbardziej wymagających graczach konstrukcja została dodatkowo wsparta przez zestawy do modyfikacji klawiatury w postaci klawiszy CORSAIR PBT Double-Shot PRO, które umożliwią personalizację sprzętu użytkownika w bardzo zaawansowanym zakresie.

K65 RGB MINI to także jedne z najlepszych przełączników – CHERRY MX, a ponadto osobne podświetlenie RGB dla każdego klawisza, częstotliwość raportowania 8000 Hz, odłączany przewód USB Typ-C a także zaawansowane oprogramowanie CORSAIR iCUE. Zestawy dodatkowych nakładek na klawisze PBT Double-Shot PRO dostępne będą w łącznie sześciu różnych kolorach do wyboru. 

Premierowa klawiatura mechaniczna kalifornijskiego producenta oferuje również 8 MB pamięci wewnętrznej na zapisanie 50 profili, pełną obsługę naciśnięć wielu klawiszy jednocześnie (n-key rollover), 100-procentowy anti-ghosting i ułatwiający przenoszenie, odłączany przewód USB Typ-C w wytrzymałym oplocie. K65 RGB MINI pojawi się na polskim rynku w dwóch wersjach przełączników CHERRY MX do wyboru – RED oraz SPEED Silver.

K65 RGB MINI działa z nowatorską technologią CORSAIR AXON Hyper-Processing – przełomowym, wbudowanym systemem operacyjnym czasu rzeczywistego wprowadzonym po raz pierwszy w modelu Corsair K100 RGB. AXON umożliwia najszybsze i najbardziej responsywne działanie klawiatur Corsair. Funkcja ta umożliwia natychmiastowe wykonywanie poleceń w grach w miarę naciskania klawiszy, co gwarantuje użytkownikowi płynną rozgrywkę bez opóźnień. Co więcej, gracz korzystający z technologii AXON może włączyć zaawansowane, 20-warstwowe efekty podświetlenia.

Wspomniane na początku nakładki CORSAIR PBT Double-Shot PRO są dostępne w sześciu kolorach: Onyx Black (czarnym, kolor domyślny w K65 RGB MINI), Arctic White (białym), Elgato Blue (niebieskim), ORIGIN Red (czerwonym), Rogue Pink (różowym) i Mint Green (miętowozielonym). Każdy pakiet zawiera komplet wytrzymałych klawiszy z PBT o 1,5-milimetrowych ściankach formowanych w dwóch cyklach i teksturowaną powierzchnią. Ponadto, wszystkie zestawy posiadają gumowe pierścienie wyciszające typu o-ring, które zadowolą tych użytkowników, którzy uwielbiają mechaniczne przełączniki ale oczekują również cichej kultury pracy. 

CORSAIR K65 RGB MINI jest już dostępna w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym CORSAIR.com oraz w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów kalifornijskiego producenta. W Polsce sprzęt pojawi się w lokalnych sklepach do końca marca br. w sugerowanej cenie detalicznej 549 zł. Zestawy do modyfikacji klawiatury CORSAIR PBT Double-Shot PRO zadebiutują na polskim rynku do końca kwietnia 2021 w przybliżonej cenie 30 Euro. Wszystkie peryferia i akcesoria dla graczy tworzone przez amerykańską firmę są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.