Home / Aktualności / Filmy / Kinowe premiery tygodnia 11.05.15

Kinowe premiery tygodnia 11.05.15

Witamy w kinowych premierach nadchodzącego tygodnia. Choć nie brakuje filmów na wszelakich nośnikach cyfrowych takich jak DVD, Blu-ray czy dostępnych za pomocą strumieniowego przesyłania, to doznania z oglądania filmów w kinie ciężko jest czymkolwiek zastąpić.

Zobaczmy zatem jakie kinowe premiery tygodnia będzie warto obejrzeć w nadchodzącym tygodniu. Zaczynamy!

 

Avengers: Czas Ultrona

Avengers Czas Ultrona

Avengers: Czas Ultrona to kolejna produkcja z superbohaterami walczącymi ze sobą, oraz którym przyświeca mniej lub bardziej los ratowania świata.

W tej części  Tony Stark (Iron Man grany przez Roberta Downey Juniora) próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, lecz jego plany niespodziewanie się komplikują gdy na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem. Grupa Avengers będzie musiała stawić mu czoła i powstrzymać zniszczenie świata.

W filmie pojawili się oczywiście znani z poprzednich części aktorzy tacy jak Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson czy Samuel L. Jackson.

 

Drugi Hotel Marigold

Drugi Hotel Marigold

Jeśli chcecie się przekonać i poniekąd zrelaksować smiejąc z nieprzewidywanych rozczarowań i rozwojów sytuacji grupy angielskich staruszków, którzy postanowili zasmakować życia w końcu ich życia w Indiach,to ten film dostarczy wam to.

Będący kontynuacją przeboju kinowego sprzed kilku lat znów spotkamy starych znajomych Evelyn, Muriel, Douglasa, Madge, Normana i Carol. Grupa zgromadziła bogactwo doświadczeń, które postanowiła teraz wykorzystać krążąc po harmonijnych ścieżkach tamtejszej codzienności.

W filmie zobaczymy co najmniej śmieszną dwójkę zawstydzonych podlotków Douglas i Evelyn, zgryźliwą Muriel czy Normana i Carol, którzy dalej nie potrafią się dogadać i żyją w świecie iluzji, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nie zapominajmy także o Madge, któa tak jak pięćdziesiąt lat wcześniej, znów goni za marzeniami i w dalszym ciągu boi się samotności.

Film przedstawia naprawdę zawirowane perypetie bohaterów, o które ani nich samych ani reżysera Johna Maddena byśmy nie podejrzewali.

 

Randki w ciemno

randki w ciemno

Jeśli jesteś facetem, w dosyć poważnym wieku (ok. 40 lat) i nadal mieszkasz z rodzicami walcząc z dylematem jak znaleźć wybrankę wojego serca, to film ten może dać ci kilka pomysłów.

Jeśli nie wpadasz do tej kategorii, to i tak oglądając produkcję Levana Koguasviliego, który przedstawił losy Sandra – wolnego mężczyzny, który po namowach przyjaciela postanawia znaleźć sobie dziewczynę.

 

Alfie: Mały wilkołak

Alfie maly wilkolak

Ta produkcja dla całej rodziny do doskonała, choć nie jedyna propozycja dla całej rodziny a przynajmniej dla najmłodszych.

W nieco dziwnych okolicznościach tytułowy Alfie zamienia się w wilkołaka i musi się zmagać z różnymi przeciwnościami takiego obrotu sytuacji. Jakby tego nie było dosyć, o jego nowych zdolnościach nic nie wie jego rodzina.

 

Sekrety morza

sekrety morza 2015

Druga a zarazem ostatnia propozycja na nadchodzący tydzień, to bajkowa historia rodem z Irlandii, która opowiada o Serkie – bólu dziadków oka. Film przedstawia interesującą prawdę o życiu, które bez wiary traci dużo na wartości. I nie mówimy tutaj o byciu religijnym, lecz o wierzeniu w pewne rzeczy, które naprowadzają nas na konkretny,ważny dla nas cel.

Sekrety morza to niczym gra komputerowa Ori and The Blind Forest opowieść, która zachwyci najmłodszych, a dorosłych wprawi w zadumę w związku z przesłaniem, które ze sobą niesie.

 

Mamy nadzieję, że każdy z was znajdzie coś dla siebie. W nimniejszym zestawieniu znalazły się bowiem propozycje z dosyć szerokiego zakresu gatunków.

Spróbujemy już niebawem podpowiedzieć wam o kolejnych wartych uwagi i wydania przysłowiowego grosza produkcjach, to tego czasu zostawiamy was z zaprezentowanymi tu 5 filmami.