Home / Aktualności / Kinect dla Windows już wkrótce dla PC

Kinect dla Windows już wkrótce dla PC

kinect dla windows
Kinect dla Windows już wkrótce ma być dostępny dla komputerów PC jak podają źródła bliskie Microsoftowi. Producent ten oferował dotychczas ten sensor w pakiecie z konsolą Xbox One, tak jak to było poprzednio z Xbox 360. W przypadku 360-tki kinect oferowany był w późniejszym czasie dla komputerów osobistych w celu podniesienia jego sprzedaży. Tak też jest i teraz.

Wyceniony na 200 euro Kinect dla Windows ma być wysyłany już 15 lipca tym, którzy go wstępnie zamówili. Kinect dla systemów Windows oferować ma tak jak jego xboxowy odpowiednik czujniki w tym głębokości, rozdzielczość 1080p pośród wielu innych ulepszeń.

Microsoft zawarł umowy z developerami odnośnie aplikacji na sensor Kinect dla systemów Windows, które dostępne będą oczywiście poprzez Windows Store. Oznacza to to, że więcej oprogramowania dla Kinecta jest w drodze.

Jeśli zatem jesteście zainteresowani samym Kinectem, a nie konsolą Xbox One to jest to coś dla was. Kwestią pozostaje jednak nie najniższa cena oraz wciąż dosyć “skąpa” ilość aplikacji.

xbox-one-kinect-dla-windows-pc