Home / Aktualności / Kilka szczegółów na temat (nie)telefonu Nothing Phone (1)

Kilka szczegółów na temat (nie)telefonu Nothing Phone (1)

P0mimo tego, że nie łatwo jest zaistnieć na rynku smartfonów a co niektórzy giganci tacy jak LG czy Sony się z niego wycofali z uwagi na konkurencję i koszty, nie przeszkadza to firmom takim jak Nothing wywodzącej się z OnePlus w zaprezentowaniu swojego pierwszego produktu – telefonu Nothing Phone (1) . Firma założona przez współzałożyciela wspomnianej OnePlus – Carla Pei, zaprezentowała swoją pierwszą konstrukcję z przezroczystym szklanym tyłem, podobnym do słuchawek dousznych Ear (1) wprowadzonych na rynek w zeszłym roku.

Jak można zauważyć, pod szkłem znajdują się wyjątkowo wyglądające paski świetlne, które służą nie tylko estetyce, ale także mogą służyć jako wyrafinowane źródło powiadomień (możesz przypisać każdą aplikację lub skontaktować się z inną kombinacją), wskaźnik baterii podczas ładowania oraz jako światło wypełniające dla zdjęć.

Jeśli chodzi o specyfikację samego Telefonu (1) to wyposażono go w 6,55-calowy panel OLED 1080 x 2400 z częstotliwością odświeżania 120 Hz i częstotliwością próbkowania dotykowego 240 Hz. Na pokładzie znalazł się ponadto układ SoC Qualcomm Snapdragon 778G+ w połączeniu z maksymalnie 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Całość zasila bateria o pojemności 4500 mAh z ładowaniem bezprzewodowym 15 W i obsługą ładowania przewodowego 33 W. Niemniej ładowarka sprzedawana będzie osobno (widzisz Apple do czego doprowadziły twoje praktyki?). o.

Z tyłu urządzenia znajduje się z kolei 50-megapikselowy aparat główny Sony IMX766 z OIS i 50-megapikselowy Samsung ISOCELL JN1 ultrawide, podczas gdy przedni snapper to 16-megapikselowy Sony IMX471. Inne funkcje obejmują optyczny czytnik linii papilarnych na ekranie, obsługę Wi-Fi 6E oraz odporność na kurz i wodę IP53. Słuchawka jest dostarczana z systemem Android 12. Nic nie zapowiada trzech lat głównych aktualizacji systemu operacyjnego i czterech lat poprawek bezpieczeństwa.

Nothing Phone (1) trafi do sprzedaży 21 lipca w cenach od 469 euro. Zostanie wydany na ponad 40 rynkach, w tym w Chinach, Japonii, Indiach i większości krajów europejskich.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.