Home / Aktualności / KB4482887 – lutowa aktualizacja Windows 10 powodująca pogorszenie wydajności w grach i problemy z myszą

KB4482887 – lutowa aktualizacja Windows 10 powodująca pogorszenie wydajności w grach i problemy z myszą

Głównym powodem instalowania aktualizacji jest przeważnie chęć wyeliminowania błędów, poprawa wydajności lub nowa funkcjonalność. Nieco inaczej jest w przypadku poprawek Microsoftu, bowiem lutowa aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 w wersji 1809 (KB4482887) powoduje, że gry nie działają tak dobrze, jak kiedyś oraz mysz może zacząć żyć własnym życiem. Microsoft potwierdził właśnie, że istnieje problem ze wspomnianą aktualizacją systemu Windows, która powoduje pewne nietypowe zachowanie.

Po wprowadzeniu niektórzy użytkownicy skarżyli się na nowe problemy z wydajnością, zarówno w grach, jak i zachowaniu myszy. Podczas gdy jeden z użytkowników zauważył potężne opóźnienia w starszych grach, takich jak CoD4 i CoD MW2 a tazkże poruszanie myszą (tak, ruch myszy) powodowało zatrzymanie gry w 1 co sekundę, a w przypadku pozostawienia myszy gra wydawała się być w porządku, tak drugi z graczy posiadający komputer z RTX 2080 i Ryzen 2700X, w grze Destiny 2 zanotował kilka przypadków poważnych opóźnień podczas przesuwania myszy. W tym przypadku pomogło odinstalowanie aktualizacji KB4482887) i wszystko wróciło do normy.

Inni zagłosowali podobnymi obserwacjami, w odpowiedzi na wątek Microsoftu dotyczący aktualizacji. Microsoft potwierdził teraz problemy w dokumencie pomocy technicznej, mówiąc, że “użytkownicy mogą zauważyć pogorszenie grafiki i myszy przy korzystaniu z gier na komputery podczas grania w niektóre gry, takie jak Destiny 2”. Jednak na podstawie skarg, Destiny 2 nie jest jedyną grą, w której to się dzieje.

 

Jak śmiesznie to nie brzmi, Microsoft pracuje nad poprawką dla swojej poprawki a w międzyczasie firma sugeruje odinstalowanie aktualizacji “aby odzyskać wydajność” jako rozwiązanie krótkoterminowe. Czy także wy zauważyliście gorszą niż przed zainstalowaniem aktualizacji KB4482887) wydajność w grach?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.