Home / Aktualności / Kaspersky Internet Security for Android – Chroń swojego smartfona przed wirusami

Kaspersky Internet Security for Android – Chroń swojego smartfona przed wirusami

Kaspersky Internet Security for Android
Kaspersky Internet Security for Android zdobył najwyższe oceny w niezależnym teście produktów bezpieczeństwa mobilnego przeprowadzonym przez AV-TEST w marcu 2014 r.

Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab skutecznie zablokowało wszystkie zagrożenia i uzyskało najwyższą ocenę przyznaną przez to renomowane laboratorium testowe.

Eksperci z AV-TEST ocenili skuteczność produktów różnych producentów w zakresie ochrony przed mobilnymi cyberzagrożeniami, testując je przy użyciu 2 266 próbek szkodliwych programów, które były aktywne w momencie przeprowadzania testów.

Produkty oceniono również pod względem liczby wygenerowanych fałszywych trafień oraz ich wpływu na wydajność urządzeń, żywotność baterii i ruch sieciowy.

Przetestowano łącznie 31 rozwiązań. Podczas testów produkty korzystały z ustawień domyślnych i mogły aktualizować swoje antywirusowe bazy danych, wykorzystywać wszystkie dostępne narzędzia ochrony i odwoływać się do swojej usługi w chmurze. Wszystkie produkty zostały przetestowane w systemie Android 4.3.

Kaspersky Internet Security for Android zidentyfikował i zneutralizował 100% próbek szkodliwego oprogramowania, natomiast średni wynik dla wszystkich produktów biorących udział w teście wyniósł 95%. Jednocześnie, rozwiązanie Kaspersky Lab nie wygenerowało żadnych fałszywych trafień i nie wykazało zauważalnego wpływu na zasoby urządzenia mobilnego. Dzięki temu Kaspersky Internet Security for Android zdobył 13 punktów na 13 możliwych i otrzymał wyróżnienie „Certified”.

„Głównym zadaniem rozwiązania bezpieczeństwa mobilnego jest zabezpieczenie danych użytkownika przed działaniami cyberprzestępczymi i zapobieganie przekształceniu urządzenia w źródło spamu lub innych cyberataków.

Podczas wyboru rozwiązania bezpieczeństwa główny czynnik stanowi często jego wpływ na wydajność urządzenia. Dlatego ważne jest, aby produkt bezpieczeństwa przeznaczony dla smartfonów i tabletów zapewniał wysoki poziom ochrony przed cyberzagrożeniami, a jednocześnie nie wpływał na pracę użytkownika. Badanie AV-Test pokazało, że Kaspersky Internet Security for Android w pełni spełnia ten wymóg” – powiedział Wiktor Czebyszew, menedżer grupy odpowiedzialnej za badań zagrożeń mobilnych w Kaspersky Lab.

Więcej informacji o aplikacji Kaspersky Internet Security for Android znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/kis_android.

Pełne wyniki testu przeprowadzonego przez laboratorium AV-TEST są dostępne na stronie http://www.av-test.org/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=141045