Home / Oprogramowanie / Kaspersky Endpoint Security for Business – najlepsza ochrona w twojej firmie

Kaspersky Endpoint Security for Business – najlepsza ochrona w twojej firmie

Print
Kontrola aplikacji to progresywna metoda zapewniająca ochronę informacji poprzez zezwalanie na uruchomienie tylko zaufanych i legalnych aplikacji w sieci firmowej. Nielegalne, niezwiązane z pracą oraz niebezpieczne programy są blokowane. To funkcja, której szuka coraz większa liczba pracodawców próbujących się bronić przed nadużywaniem swoich systemów komputerowych przez pracowników.

Kaspersky Endpoint security for BusinessTo pracownicy często odwiedzają strony z treścią dla dorosłych, strony z nielegalnymi plikami czy też hazardem w czasie godzin pracy.

Nie powstrzymuje ich fakt iż korzystają z firmowego komputera, który może zostać w ten sposób zainfekowany i który z bardzo dużej liczbie przypadków jest przez administratorów monitorowany.

Legalność każdej aplikacji jest określana na podstawie „dynamicznych białych list”, które są nieustannie aktualizowane przez producenta. Listy te mogą być również uzupełniane o stworzone przez administratora wykazy zaufanych aplikacji.

Wykorzystywanie narzędzi kontroli aplikacji znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa systemu, ponieważ dzięki nim ogromna większość szkodliwych programów nie może zostać uruchomiona, jeśli nie znajduje się na „białej liście”.

Technologia ta w znacznym stopniu poprawia również stabilność infrastruktury IT, zmniejszając koszty pomocy technicznej, oraz pomaga zwiększyć produktywność pracowników poprzez blokowanie uruchamiania niepotrzebnych aplikacji. Elastyczne narzędzia monitorowania zapewniają efektywną kontrolę stanu systemu, obniżając koszty utrzymania.

Dzięki kontroli aplikacji rozwiązanie takie jak Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje większy poziom bezpieczeństwa mogący zablokować potencjalnie niebezpieczne programy, nawet jeśli nie znajdują się w bazach niedozwolonych rozwiązań.  Również możliwe jest wykrycie legalnego oprogramowanie, które zostało zaatakowane przy użyciu exploitów. W połączeniu z najnowszymi technologiami antywirusowymi kontrola aplikacji zapewnia maksymalną ochronę firmowej infrastrukturze sieciowej.

Trzech producentów zgłosiło swoje produkty korporacyjne do testów AV-TEST – Kaspersky Lab, McAfee oraz Symantec. Bit9 oraz Sophos również zostali zaproszeni do wzięcia udziału w teście, jednak odmówili. Eksperci z AV-TEST zbadali możliwości rozwiązań na wszystkich etapach działania w ramach infrastruktury IT: od implementacji i konfiguracji kontroli aplikacji po monitorowanie stanu ochrony i blokowanie zagrożeń na komputerach w sieci.

Każdy etap został oceniony pod kątem trzech aspektów: łatwość użytkowania (łatwość, z jaką administratorzy mogą zainstalować i obsługiwać kontrolę aplikacji), funkcjonalność i stopień negatywnego wpływu na procesy biznesowe firmy oraz to, czy produkt jest przyjazny dla użytkownika.

Kaspersky Endpoint Security for Business uzyskał najwyższy średni wynik w testach. Eksperci z AV-TEST zwrócili uwagę na takie aspekty rozwiązania firmy Kaspersky Lab jak niezwykła łatwość użytkowania oraz najwydajniejsze wykorzystanie zasobów systemowych. Zestaw zróżnicowanych funkcji administracyjnych, z których część nie jest dostępnaw produktach konkurencyjnych, zapewnia dużą elastyczność kontroli i wymaga minimalnego szkolenia, aby zapewnić maksymalne korzyści.

W środowisku biznesowym ataki cybernetyczne mogą wyrządzić poważne szkody każdej firmie i jej reputacji, dlatego infrastruktura sieciowa organizacji potrzebuje niezawodnej ochrony. Technologia użyta w Kaspersky Endpoint Security for Business potrafi zapewnić elastyczną kontrolę aplikacji, znacznie zmniejszając ryzyko ataku cybernetycznego – w tym z użyciem nieznanego wcześniej szkodliwego oprogramowania.

Procedura konfiguracji została zautomatyzowana w możliwie najpełniejszym zakresie, co zmniejsza koszty implementacji i eliminuje wpływ na standardowe procesy biznesowe. Wszystkie te zalety zostały potwierdzone w zestawieniu AV-TEST.

Władimir Zapoljański, szef działu Product and Technology Intelligence, Kaspersky Lab wypowiedział się, że na podstawie kontroli aplikacji jego firma rozwija nowe podejście do bezpieczeństwa oparte na białej liście, które stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod ochrony.

klp_av_test_kontrola_aplikacji_2014

Wyniki testu kontroli aplikacji, źródło: AV-TEST

Firma Kaspersky Lab regularnie uczestniczy w niezależnych testach prowadzonych przez różne organizacje. Testy te potwierdzają przewagę produktów Kaspersky Lab w zakresie kontroli aplikacji w stosunku do rozwiązań konkurencji.

Produkty tej firmy wykazują również prowadzenie pod względem innych aspektów ochrony przed cyber zagrożeniami: w 2013 r. Rozwiązania firmy Kaspersky Lab zdobyły więcej wyróżnień w niezależnych testach niż oprogramowanie bezpieczeństwa konkurencji.

Źródło: Informacja prasowa