Home / Aktualności / Karty graficzne z układami AMD Vega jednak jeszcze w tym kwartale!

Karty graficzne z układami AMD Vega jednak jeszcze w tym kwartale!

AMD Radeon Vega 01

Firma Advanced Micro Devices po umiarkowanie przyjętej premierze kart z serii RX 500, która okazała się w dużej części tylko przemianowaną serią RX 400 z podwyższonymi taktowaniami układów graficznych, zdaje się przystępować do kolejnej tury ataku na pozycje jej największego rywala, czyli firmy NVIDIA.

Tym razem do walki o klientów stanąć mają zapowiadane już od jakiegoś czasu układy graficzne z rodziny Vega. Zaraz po premierze odświeżonych układów Polaris (linia RX 500) mówiono nawet, że firma z Sunnyvale odłożyła w czasie premierę chipów Vega, jednak jak się okazuje nie na długo, bowiem ich premiera ma odbyć się jeszcze w tym kwartale. Tym samym AMD ponownie od czasu premiery kart Radeon Fury – które od jakiegoś czasu zaczęły powoli znikać z oferty wielu sklepów komputerowych – będzie dysponowało nowoczesnym układem GPU, który będzie mógł konkurować z topowymi modelami z rodziny GEFORCE.

Dotychczas modele takie jak RX 480 czy jego odświeżona wersja RX 580 są konkurencją dla kart z linii GTX 1060, a nie należy zapominać, iż NVIDIA posiada jeszcze znacznie wydajniejsze karty z serii GTX 1070, GTX 1080 czy GTX 1080 Ti.

Mówi się, że AMD poczeka do premiery nowej odsłony gry Prey lub/i także Alien: Covenant, tak by testerzy mogli sprawdzić układy Vega na tych dwóch tytułach, które mają szansę  zostać hitami roku 2017. Przypominamy, że premiery obu gier zapowiadane są już na przyszły miesiąc.

 

AMD Radeon Vega 02

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.