Home / Aktualności / Karty graficzne Radeon pokonują GTX-y w nadchodzącym Battlefield V

Karty graficzne Radeon pokonują GTX-y w nadchodzącym Battlefield V

Studio DICE jeszcze w tym roku wyda na świat najnowszą część serii Battlefield, a tymczasem już na podstawie zamkniętej wersji Alpha można wyciągnąć ciekawe wnioski nt. walki pomiędzy graficznymi gigantami, czyli firmami AMD i NVIDIA.

Otóż w Battlefield V Closed Alpha to konstrukcje firmy z Sunnyvale górują nad konstrukcjami z Santa Clara. Dokładnie chodzi o modele AMD Radeon RX 580 8 GB GDDR5, które skonfrontowano z kartami NVIDIA GTX 1060 6 GB GDDR5.

Z konfrontacji tej zarówno w rozdzielczości 1080p jak i 1440p zwycięsko i to z wyraźną przewagą wyszły Radeony, które średnio uzyskiwały nawet około 50-proc. przewagę nad GTX-ami. Testy przeprowadzono na platformie opartej m.in. o procesor AMD Ryzen 7 2700X, płytę główną ASUS ROG Strix X470-I Gaming oraz 16 GB pamięci DDR4 G.Skill Sniper X.

Premiera gry Battlefield V planowana jest na 19 października 2018, także pozostało jeszcze trochę czasu do dnia premiery, niemniej na odwrócenie sytuacji w ww. grze chyba nie ma co liczyć, mając w pamięci, że już choćby w Battlefield 1 Radeony RX 580 wygrywały tę konfrontację ze swoimi konkurentami z serii GTX 1060.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.