Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Karty AMD Radeon HD 7000 oraz 8000 OEM nie będą wspierać DirectX 11.2?

Karty AMD Radeon HD 7000 oraz 8000 OEM nie będą wspierać DirectX 11.2?

Microsoft directx 11.2

Według najnowszych informacji, które pojawiły się w dniu dzisiejszym w sieci wynika, że karty graficzne AMD z serii Radeon HD 7000 oraz HD 8000 OEM nie będą oferowały pełnego wsparcia dla nadchodzącego API Microsoftu, którym będzie pakiet DirectX 11.2.


Opierając się na rozmowie z pracownicą AMD, która w koncernie z Sunnyvale pełni funkcję inżyniera, niemiecki magazyn c’t Magazin poinformował, że karty Radeon HD 7000 oraz HD 8000 OEM (Southern Islands oraz Sea Islands) nie będą oferowały pełnego wsparcia dla DirectX 11.2.

Problem ten jak określono dotyczy na szczęście jedynie warstwy programowej, tym samym nie wyklucza to, że takowe wsparcie pojawi się w przyszłości. Jak określiła ww. pracownica AMD – Laylah Mah – za całą sytuację odpowiedzialny jest Microsoft, który w końcowej fazie prac nad DirectX 11.2 zauważalnie zmienił specyfikację swojego pakietu, czego AMD nie mogło zawczasu przewidzieć.

Laylah Mah poinformowała również, że układy graficzne, które będą zainstalowane w konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One nie różnią się znacząco od modeli dotychczas dostępnych w sprzedaży układów graficznych opartych o architekturę GCN (Graphics Core Next), i że co najmniej jedna z ww. konsol będzie wykorzystywać nadchodzący pakiet DirectX 11.2.

Przypomnijmy, że DX 11.2 zaebiutuje wraz z Windows 8.1 i wprowadzi kilka istotnych ulepszeń, wśród których jest funkcja D3D tiled resources, której właściwości od pewnego czasu są już dostępne w konkurencyjnym pakiecie OpenGL (MegaTexture, HLSL Shader Linking, FrameBuffer scaling itd.).

Źródło: Heise.de

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.